پیشگوی شرقی، بابا ونگا

پیشگویی های بابا ونگا در دوران زندگی خود برای بسیاری از اطرفیان و نزدیکانش نشانه ای واضح از وجود نیرویی فراانسانی در وجود او بود. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

کودکی

بابا ونگا در سال 1911 و در منطقه ای از امپراطوری عثمانی که امروزه در مقدونیه قرار دارد متولد شد و پس از تولد مشخص شد که او دچار مشکلات فیزیکی خاصی به خاطر عدم رشد کامل درون رحم مادر است. بر اساس رسومات مردم آن منطقه با توجه به اینکه احتمال فوت او در روز های ابتدایی تولد وجود داشت پدر و مادر تا زمان مشخص شدن قطعی سرنوشت کودک نامی برای او انتخاب نمیکردند.

پس از اولین گریه ی کودک و مشخص شدن این موضوع که او زنده خواهد ماند یکی از اطرافیان به خیابان رفته و از اولین رهگذر نامی برای کودک را پرسید که این نام به دلیل داشتن ریشه ی یونانی در جامعه ی ضد یونانی آن زمان در بلغارستان امروزی رد شد و درنهایت رهگذر دیگری نام “ونجلیا” را برای کودک برگزید.

بر اساس شواهد موجود بابا ونگا در دوران کودکی کاملا عادی بود و پدرش به عنوان کارمند دولت کار میکرد با اینحال مادر خانواده مدتی بعد از دنیا رفت و این موضوع موجب شد بابا ونگا بیشتر دوران کودکی خود را در خانه ی همسایه ها و اقوام سپری کند. پس از جنگ جهانی اول و نابودی عثمانی پدر خانواده کار خود را از دست داد و این موضوع موجب سقوط بابا ونگا و خانواده اش به فقری چندین ساله و شدید شد.

بابا ونگا در دوران کودکی باهوش و با استعداد توصیف شده و مشخصا علاقه ی بسیاری به پزشک شدن داشته و حتی در بازی های کودکی نیز معمولا به دوستان توصیه هایی پزشکی میکرده.

اما حادثه ی خاص و مهمی که زندگی بابا ونگا را تغییر داد زمانی بود که در روزی عجیب گردبادی ناگهانی در محل زندگی آنها تشکیل شده و پس از آسیب زدن به مزارع بابا ونگا را بلند کرده و به درون مزرعه ای پرتاب کرد. بر اساس گواهی های موجود بابا ونگا در این حادثه به شدت ترسیده و آسیب دیده بود و با توجه به مشکلات مالی، پدر او تنها توانست هزینه ی درمان دستش را پرداخت کند و در نتیجه ی آن بابا ونگا دچار ضعف بینایی شدیدی به دلیل فشار حاصل از برخورد غبار گردباد به چشمانش شد که درنهایت این مشکل موجب شد در سنین بالاتر به طور کامل نابینا شود.

در سال 1925 بابا ونگا برای تحصیل در مدرسه ی نابینایان به صربستان فرستاده شده و سه سال را در آنجا سپری کرد و توانست آشپزی، خیاطی، نوشتن و نواختن پیانو را بیاموزد و در نهایت پس از سه سال به دلیل مرگ مادر ناتنی خود به خانه بازگشت.

بابا ونگا مدتی بعد به شدت بیمار شد و در سال 1939 پزشکان تشحیص دادند که او دچار بیماری مزمن شدیدی در شش خود است و به زودی از دنیا خواهد رفت با اینحال او به شکل معجزه آسایی درمان شد که در گزارش پزشکی این مورد بسیار عجیب ذکر شده است. در دوران جنگ جهانی دوم شهر محل زندگی بابا ونگا به بلغارستان ملحق شد و در این زمان شهرت بابا ونگا شروع به گسترش کرد.

پیشگوی شرقی

پیشگوی شرقی

ادعاها و نیروهای پارانرمال

بر اساس مدارک موجود مدتی پس از نابینا شدن بابا ونگا او مدعی شد که توانایی های خاصی بدست آورده و حتی میتواند با نیرویی نامشخص که خودش نیز توصیفی برای آن نداشت بیماران را شفا دهد. این ادعاهای بابا ونگا تا مدت ها بوسیله ی او مطرح نشدند اما بر اساس یک گزارش او در دوران زندگی خود در مدرسه ی نابینایان توانسته بود خونریزی حاصل از یک بریدگی چاقو را با کشیدن دست خود روی زخم درمان کند.

درنهایت شهرت بابا ونگا به حدی زیاد شد که در سال 8 آوریل 1942 تزار بلغاستان “بوریس سوم” او را ملاقات کرد. بر اساس گزارشی که دستیار بوریس سوم یادداشت کرد بود بابا ونگا به بوریس درمورد تصمیم خطرناکش هشدار داد اما بوریس متوجه منظور او نشده بود، بوریس سوم چندین ماه بعد و پس از ملاقات با هیتلر به شکل عجیبی از دنیا رفت.

در 10 می 1942 بابا ونگا با دیمیتار گوشتروف که برای پیدا کردن قاتلین برادرش به او مراجعه کرده بود ازدواج کرد، بابا ونگا پیش از گفتن ادعاهای خود درمورد قتل برادر گوشتروف از او قول گرفت که انتقامی در کار نباشد. زندگی بابا ونگا و گوشتروف پس از زندانی شدن او در یونان در دوران جنگ جهانی از هم پاشید و او در سال 1961 از دنیا رفت.

شهرت و حقیقت ماهیت ادعاهای بابا ونگا به حدی قوی بودند که پس از جنگ جهانی دوم او به یکی از مشاورین رهبران شوروی و خصوصا ” لئونید برژنف” تبدیل شد و آنها برای بعضی از تصمیمات خود از بابا ونگا کمک میگرفتند.

پیشگویی ها

حقیقت این است که بسیاری از پیشگویی های بابا ونگا که در حال حاضر در بعضی کتب و خصوصا اینترنت وجود دارند مطلقا بوسیله  او عنوان نشده اند چراکه او هرگز کتابی ننوشت و مطالب عنوان شده بوسیله ی او عموما بوسیله ی اطرافیانش ثبت میشدند و او نیز هرگز درمورد پیشگویی های بد و مشکل ساز با کسی صحبت نمیکرد.

در حال حاضر مطالب بسیاری مانند پیش بینی های او درمورد غرق شدن زیردریایی کورسک، سقوط شوروی، مرگ استالین و حتی حوادث 11 سپتامبر و جنگ جهانی سوم وجود دارد با اینحال بر اساس ادعاهای اطرافیان بابا ونگا درمورد بسیاری از این موارد هرگز چیزی را بیان نکرد و ادعاهای موجود کاملا کذب هستند اما پیشگویی های بابا ونگا چه بودند؟

یکی از ساده و مشخص ترین پیشگویی های بابا ونگا در سال 1976 به وقوع پیوست. در این سال خواننده و بازیگر روسی “سیلویا آرمنولیک” برای ملاقات نزد بابا ونگا رفت با اینحال پس از نیم ساعت و درحالی که بابا ونگا پشت به او و رو به پنجره نشسته بود این جلسه خاتمه یافت و بابا ونگا به او گفته بود: سه ماه بعد بیا و تنها لحظاتی پیش از خروج آرمنولیک از اتاق بابا ونگا به او گفته بود: نخواهی توانست، برو برو و اگر توانستی سه ماه دیگر بیا.

آرمنولیک در آن زمان این گفته ها را کاملا احمقانه تصور کرده و این موضوع را با اطرافیان خود نیز در میان گذاشت با اینحال به شکل عجیبی و دو ماه بعد در یک تصادف رانندگی به همراه خواهرش از دنیا رفت.

داستان های عجیب و غریب بسیاری پیرامون پیشگوی شرقی وجود دارند که در آنها ادعاهای بسیاری از طرف او مطرح شده اند، با اینحال بر اساس شواهد موجود تقریبا 10 درصد از این ادعاها حقیقت هستند و بر اساس ادعاها و تحقیقات موجود او تنها در 4 مورد از پیشگویی های خود اطرافیانش را نیز مطلع کرده بود، اولین مورد از این پیشگویی ها سقوط شوروی بود که بر اساس مدارک موجود او این پیشگویی را در سال 1968 مطرح کرده بود. مورد دوم تبدیل شدن چین به یک قدرت جهانی بود که بر اساس ادعاهای بابا ونگا جنگ جهانی سوم از درگیری چین و کره آغاز میشود. پیش بینی بعدی درگیری های آمریکا در جنگ کره بود و در نهایت مهم ترین پیشگویی او 6 هفته پیش از مرگ جوزف استالین اتفاق افتاد که بر اساس شواهد بابا ونگا حتی تاریخ دقیق مرگ او را نیز میدانست.

پیشگوی شرقی، بابا ونگا

پیشگوی شرقی، بابا ونگا

بررسی های علمی و پزشکی

بابا ونگا در دوران حیات خود مورد بررسی بسیاری از محققین و افراد علاقه مند قرار گرفت که یکی از مهم ترین این تحقیقات بوسیله ی دولت بلغارستان انجام شد. در این بررسی ها از چندین پزشک و روانشناس برای بررسی رفتار بابا ونگا و موضوع پیشگویی ها و نیروهای پارانرمال او استفاده شد و در نهایت در گزارش نهایی عنوان شده بود که پیشگویی های او در 80 درصد از موارد دقیق و درست هستند که موضوعی بسیار عجیب است.

ادعاهای مطرح شده بوسیله ی باباونگا برای بسیاری از جمله پزشکان اطراف او بسیار تکان دهنده بودند. برای مثال این موضوع بوسیله ی یکی از پزشکان معالج یلتسین تایید شده است که او به یلتسین درمورد مشکلات قلبی اش و مرگ او در صورت شرکت دوباره در رقابتهای ریاست جمهوری روسیه هشدار داده بود.

پیشگویی های نسبت داده شده

همانطور که گفته شد بسیاری از ادعاهای مطرح شده در کتب مختلف و اینترنت کاملا کذب هستند چراکه پیشگوی شرقی اصولا ادعاهای خود را با کسی مطرح نمیکرد اما در زیر میتوان تعدادی از این ادعاها را دید.

آغاز جنگ جهانی سوم در سال 2010 و اتمام آن در سال 2014

شورش اسلامی در خاورمیانه و تغییر سیاست ها و شروع درگیری های داخلی در بسیاری از کشورها (بسیاری این مورد را همان تولد داعش میدانند).

ترور رئیس جمهور روسیه پوتین

پیشگویی جالب کلونینگ و شبیه سازی انسان ها در آزمایشگاه در سال 2040

و ده ها پیشگویی دیگر نسبت داده شده به او که درنهایت بر اساس این ادعاها دنیا در سال 5079 برای انسان ها به پایان میرسد. (نابودی نسل بشر در اثر یک هرج و مرج عالم گیر).

منبع: express

wikipedia

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

  1. Ali گفت:

    این موجودات احتمالا می تونستن به آینده سفر کنن و یا از آینده به گذشته بیان و این چیزارو به این بگن!
    سوالی که پیش میاد اینه که این موجودات چجوری می تونن اینقدر راحت تو زمان سفر کنن و ما حتی هنوز نزدیکشم نشدیم؟!

  2. elham گفت:

    خوب بود سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *