مثلث برمودا، بخش اول: کشتی سولفور کوئین

مثلث برمودا، داستانی عجیب و غریب است، درحالی که سال هاست بسیاری این پدیده را تنها یک تئوری توطئه، حادثه ای کاملا طبیعی و یا دخالت دولت ها میدانند تعدادی دیگر این مکان را دروازه ای به ابعاد دیگر میدانند، مکانی که رازی بسیار عمیق و مهم را در خود پنهان کرده است. با وجود اینکه امروزه به بسیاری از سوالات در مورد این مکان پاسخ داده شده است اما همچنان مواردی وجود دارند که به نظر میرسد پاسخ دادن به آنها به شکل منطقی نیازمند گذر از بعضی مسائل است، با این مطلب که در سایت علوم اسپاینس منتشر شده است همراه شوید.

معما

یکی از مسائلی که معماهای موجود در برمودا را بیش از پیش تکان دهنده کرده ناپدید شدن کشتی ها و هواپیما ها است، به این معنی که بسیاری از مواردی که باعث نقص فنی و غرق شدن یک کشتی خواهند شد تاثیر آنچنانی روی هواپیماها ندارند و بلعکس و حتی در موارد خاصی حتی دو فروند هواپیما و یک کشتی در فاصله ی زمانی 1 ساعت از یکدیگر در این منطقه ناپدید شده اند. با وجود اینکه مثلث برمودا در منطقه ای با جریان های بسیار شدید آب و قسمتی از اقیانوس با سطحی پرفراز و نشیب واقع است با اینحال پاسخ دادن به تعدادی از پرونده های موجود در این منطقه تقریبا غیر ممکن به نظر میرسد.

سولفور کوئین

یکی از مهیب ترین پرونده های حل نشده که متهم ردیف اول آن مثلث برموداست مربوط به کشتی عظیم ss marine sulphur queen  است. کشتی نفت کش سولفور کوئین در سال 1944 به وسیله ی یک کمپانی بزرگ در پنسیلوانیا طراحی و ساخته شد، این کشتی از سال 1960 محموله خود را از نفت به سولفور تغییر داد و درنهایت لقب “ملکه ی سولفور” را دریافت کرد. سولفور کوئین به مدت 3 سال مشغول به جابجایی سولفور بود که در 4 فوریه 1963 با محموله ای به وزن 80 تن و فاصله ی 50 کیلومتری از خلیج فلوریدا ناپدید شد و آخرین پیام دریافت شده از این کشتی اعلام موقعیت آن بود. در تاریخ 6 فوریه جستجو ها برای یافتن سولفور کوئین آغاز شد و درنهایت مانند بسیاری دیگر از موارد ناپدید شدن در مثلث برمودا هیچ اثری از کشتی و 39 خدمه آن یافت نشد و تنها چند برگ کاغذ آخرین باقیمانده از این کشتی بودند.

در گزارش نهایی منتشر شده درمورد سولوفور کوئین نکات جالبی به چشم میخورد، برای مثال درمورد این کشتی عنوان شده است که به طور کلی با توجه به تغییر کاربری آن از نفت کش به مواد دیگر و تغییراتی که در سازه کشتی ایجاد شده بود بهتر این بود که این کشتی در همان سال 1960 بازنشسته میشد و ادامه به کار آن یک اشتباه بوده است. درنهایت نیز دلیل حادثه انفجار یکی از مجازن حاوی سولفور عنوان شده است که با توجه به چک شدن روزانه کشتی و تردد آن به مدت سه سال پس از تغییر کاربری و بدون هیچ مشکلی کمی عجیب به نظر میرسد.

مثلث برمودا، بخش اول: کشتی سولفور کوئین

مثلث برمودا، بخش اول: کشتی سولفور کوئین

کشتی سولفور کوئین یک کشتی نسبتا مجهز بود و دارای 3 قایق نجات بود که هیچ یک از آنها به آب انداخته نشده بودند و در کمال تعجب تنها بقایای یافت شده از این کشتی بسیار بزرگ چند برگ کاغذ و دو تیوب نجات بودند.

ناپدید شدن این کشتی و خدمه های آن یکی از آن مواردی بود که گارد ساحلی و حتی حکومت آمریکا تلاش زیادی کردند که آنرا تنها یک اتفاق عادی و حاصل یک انفجار در یکی از مخزن های سولفور کشتی عنوان کنند. درسال 1965 شخصی به نام دیوید روزن با هزینه های مالی زیاد مجموعه فعالیت هایی را برای یافتن کشتی آغاز کرد تا به تمام ادعاهای موجود در این زمینه پایان دهد، او و تیمش به مدت 5 ماه محدوده ای بسیار وسیع را جستجو کردند که درنهایت این تلاش ها نتیجه ای دربرنداشت. با توجه به جریانات آبی بسیار سریع در منطقه ی برمودا معمولا هرچیزی که غرق شود کیلومترها جابجا میشود، با این وجود تا به امروز هیچ اثری از این کشتی یافت نشده است به شکلی که خود “روزن” در گزارشی از کلمه حل شدن کشتی در آب یاد کرده است!

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

  1. migrate گفت:

    سلام
    لطفا مقالات بیشتری درباره مثلث برمودا و مثلث شیطان که در آب های ژاپن وجود داره کار کنید
    مچکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *