باب لازار و منطقه ی 51

داستان باب لازار یکی از جنجالی ترین حوادث تاریخ آمریکا در زمان خود بود و باعث شد نام منطقه ی 51 برای اولین بار بر زبان ها بیوفتد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

باب لازار متولد 26 ژانویه 1956 در فلوریدای آمریکا و مهندس هوانوردی و شخصی بسیار با استعداد در ساخت وسائل و تجهیزات هوانوردی بود. نام او و منطقه ی 51 تا سال 1989 در تمام دنیا کاملا ناشناخته بود اما در این سال او در یک مصاحبه ی تلویزیونی زنده در لاس وگاس مدعی شد که آنچه در رابطه با یوفو ها و اجسام پرنده ی ناشناس به دنیا گفته شده است کاملا دروغ است.

ادعاها

باب لازار مدعی شد که آمریکا اخباری کاملا دروغ را در رابطه با عدم ملاقات با یوفو ها و اجسام پرنده ی ناشناس منتشر کرده و در آن زمان (1989) ارتش آمریکا در حال کار بر روی تعدادی جسم پرنده ی دایره ای شکل بر اساس مهندسی معکوس برگرفته از یک جسم پرنده ی ناشناس غنیمت گرفته شده از آلمان نازی است.

باب لازار عنوان کرد که نحوه ی پرواز این یوفو ها با توجه به کنترل جاذبه با استفاده از عنصر 115 جدول تناوبی و تغییراتی بسیار کوچک در سطح فضا صورت میگیرد و میتوانند با سرعتی بسیار زیاد حرکت کرده و تغییر مسیرهایی ناگهانی را اجرا کنند. (این موضوع با توجه به تصاویر موجود از بعضی از یوفو ها و نحوه ی پرواز آنها تنها توضیح قابل قبول در مورد سرعت و تغییر جهت های بسیار سریع این اجسام پرنده است).

در مصاحبه ی سال 1989، باب لازار در نقدی بسیار تند از جامعه ی علمی عنوان کرد که بسیاری از دانشمندان سعی میکنند مردم و دیگر دانشمندان بدون اطلاعات در این زمینه را متقاعد کنند که صحبت کردن در مورد یوفو ها موضوعی احمقانه است و این در حالی است بسیاری از آنها حقیقت را میدانند.

باب لازار در این مصاحبه برای اولین بار نام منطقه ی 51 را بر سر زبان ها انداخت و مدعی شد که این منطقه درواقع پایگاهی زیرزمینی است که دارای دو اسکله ی پرواز بنام اس-4 و اس-5 برای آزمایش یوفو و دیگر پروژه های سری آمریکاست.

باب لازار و منطقه ی 51

باب لازار و منطقه ی 51

بر اساس گفته های باب لازار ارتش آمریکا در آن زمان 9 یوفو در اختیار داشت که با استفاده از نوعی سوخت خاص که با استفاده از عنصر 115 که در آن زمان هنور کشف نشده بود تغذیه میشدند. (درمورد این عنصر شگفت انگیز و عجیب مطلب دیگری منتشر خواهد شد). باب لازار در این مصاحبه ی تاریخی مدعی شد که او و تیم 15 نفره از دانشمندان سال ها در منطقه ی 51 روی توسعه ی موتوری خاص برای استفاده در این یوفو ها کار کرده اند و بر اساس اطلاعات او آمریکا تنها کشور دارنده ی این تکنولوژی است.

باب لازار پس از مصاحبه ی خود در آن سال در یک مصاحبه ی تلویزیونی دیگر حاضر شد و تمام گفته های قبلی خود را تایید کرد و پس از آن برای سال ها ناپدید شد و تقریبا هیچ کس از او خبری نداشت.

پس از گفته های باب لازار منطقه ی 51 و نواحی اطراف این پایگاه تبدیل به نقطه ای تقریبا توریستی شد که این موضوع تا به امروز نیز ادامه دارد و همواره شاهد حضور گروه ها و افراد علاقه مند بسیاری در اطراف این ناحیه هستیم.

سابقه ی کاری

نام باب لازار در پروژه ی لوس آلاموس و طراحی مدار کمپانی بل در سال 1985 به چشم میخورد و بدون شک میتوان گفت که باب لازار به نقاطی بسیار مهم از ارتش آمریکا دسترسی داشته است با اینحال باب لازار برای هیچ یک از ادعای خود هرگز هیچ مدرک و سندی را منتشر نکرد و این موضوع برای کسی که در جامعه ی علمی فعالیت میکند بسیار شک برانگیز است و قطعا میتواند تاوانی سنگین را به دنبال داشته باشد.

زندگی فعلی

پس از گذشت سال ها و ناپدید شدن باب لازار از انظار عمومی در سال 2015 گروهی از علاقه مندان او را در منزل شخصی خود در مونتانا پیدا کرده و با او مصاحبه ای ترتیب دادند. باب لازار در این مصاحبه عنوان کرد که گفته های او در سال 1989 برایش بسیار گران تمام شده و علاوه بر اینکه کار خود را از دست داده مورد تمسخر جامعه ی علمی قرار گرفته و اینکه اگر به آن سال ها بازگردد دیگر این ادعاها را مطرح نخواهد کرد.

باب لازار در این پادکست عنوان کرد: بشریت مدرن بسیار بدبین و ترسو شده است. برای من جای سوال است که چرا موضوعی با این اهمیت که میتوانست به سادگی توسط ذهن های روشن و باز پذیرفته شود تا به این حد در تاریکی و رمز و راز فرو رفته است.

باب لازار و منطقه ی 51

باب لازار و منطقه ی 51

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

17 پاسخ

 1. drake گفت:

  راجب اماکن تسخیر شده هم مطلب بگذارید دیگه

 2. سونیا گفت:

  نظرم اینه که از پادکستهای زبان اصلی استفاده بشه بهتره.

  • scpience گفت:

   مشکل ترجمه وجود نداره و میشه همه ی پادکست ها رو زیرنویس یا حتی از نو اجرا کرد. البته الان تو سایت هست چنین مواردی ولی سعی میشه افزایش پیدا کنه.

 3. emi گفت:

  تو این وبسایت چندان به موضوعات ماورایی پرداخته نشده. موضوعdoppleganger
  پیشنهاد میدم.

 4. محمدی گفت:

  فقط
  طUFO abduction of travis walton
  موضوع عالی .

 5. عرفان گفت:

  ادمین جون ببینیم چه میکنی.

 6. be گفت:

  denis nilsenبیوگرافی
  رو تو قسمت جنایی کسر دارید. نکروفیلیاک امسال فوت شده ظاهرا.

  • scpience گفت:

   خیلی جالبه چون یکی از مطالب اماده ی انتشار بود!.
   قصد بر اینه که پشت سرهم نباشن موضوعات

 7. بهنوش گفت:

  چرا در مورد ناپدید شدن های انسانهایی ک احتمال دخالت یوفوها درشون مطرحه چیزی ندارید اینجا.

  • scpience گفت:

   این سایت خیلی وقت نیست که فعال شده به مرور گستردگی مطالب بیشتر میشه
   البته در اون مورد چند تا مطلب اماده ی انتشار هست

 8. فرهود گفت:

  چقدر گروهتون فعالیتش کمه. با سرعت حلزون کار میکنید. باب لازار هم خوب بود ولی مبهمه.

  • scpience گفت:

   این سایت خیلی وقت نیست که فعال شده
   تقریبا فعالیتی نبوده تو گروه
   به مرور فعالیتمون بیشتر میشه

 9. n گفت:

  خزندگان شب ترسناک تربود.

 10. behdad گفت:

  patrick kearney
  جزو قاتل هاییه که نکروفیلی داشته

 1. 2019-01-15

  […] این عنصر خاص مسائلی بود که سال ها پیش از کشف آن بوسیله ی باب لازار عنوان شد. در سال 1993 باب لازار در یک مصاحبه ی تلویزیونی […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *