بررسی انجمن بیشه ی بوهم

انجمن بیشه ی بوهم یکی از مرموز ترین اجتماعات انسانی است که تقریبا هر ساله شاهد جمع شدن تعدادی از قوی ترین انسان های دنیاست اما آیا این انجمن پیشینه ای تاریک دارد؟. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

انجمن بیشه ی بوهم یکی از خاص ترین اجتماعات دنیاست که در سال 1878 تشکیل شد و امروزه تبدیل به جایگاهی بسیار مهم برای تئوری توطئه شده است چراکه بر اساس نظریاتی این انجمن جایگاهی برای انتشار تفکرات فراماسونری و حتی شیطان پرستانه است. (تفکرات فراماسونری، شیطان پرستانه نیست!).

انجمن بیشه ی بوهم در اولین قدم تنها مخصوص مردان است و به طور کامل خصوصی است و بدون دعوت نامه مطلقا امکان ورود به مکان آن که شامل ده ها هکتار از جنگل های کالیفرنیا میشود وجود ندارد. بر اساس اطلاعات موجود در این انجمن هر ساله و در ماه جولای تشکیلاتی دو هفته ای از بزرگترین افراد دنیا شامل، سیاستمداران، فعالان سیاسی، موسیقی دانان و سرمایه داران تشکیل میشود و آنها به اجرای اعمالی به واقع عجیب و غریب میپردازند.

درنهایت کسانی که بیش از 40 سال در این انجمن عضو باشند به رده ی بالاتری بنام “نگهبان کهن” صعود میکنند که میتوانند خود اجرا کننده ی بعضی از اتفاقات این همایش باشند. یکی از افرادی که به این مقام رسید رئیس جمهور پیشین آمریکا “هربرت هوور” بود که البته در کنار او افراد بسیاری دیگری نیز به این مقام رسیده اند.

“عنکبوت ها به اینجا نیایند”

این شعار انجمن بیشه ی بوهم  است که به معنای عدم ورود مشکلات و نگرانی های روزمره و کاری به این مکان میباشد. با اینحال سوال بسیاری بزرگی در این میان وجود دارد، اگر قصد از تشکیل این گردهمآیی ها در انجمن بیشه ی بوهم ملاقات افراد قدرتمند و ثروتمند با یکدیگر نیست و آنها نمیخواهند از نظر کاری با یکدیگر صحبت کنند دلیل این کار چیست؟ تفریح؟!.

انجمن بیشه ی بوهم که گاها در آن حضور مییابم، فاسد و کثیف ترین چیزی است که میتوانید تصور کنید. واقعا وحشتناک است و من در آنجا حتی با کسی دست هم نمیدهم.

(ریچارد نیکسون-رئیس جمهور سابق آمریکا-13 می 1971)

تاریخچه

تاریخچه ی کمپ تابستانی انجمن بیشه ی بوهم به پیش از سال 1875 و زمانی برمیگردد که فردی بنام “هنری ادواردز” که یک مجری و بازیگر تئاتر بود انجمنی را برای اجرای کارهای خود تاسیس کرد. در ابتدای تاسیس این انجمن هدف تنها جشن و خوشحالی بود که این کار تقریبا تاسال ها پس از اولین همایش به همان شکل انجام میشد با این حال به مرور اهداف این انجمن تغییر کرد و ورود افراد به آن بسیار انتخاب شده تر شد تاجایی که پیش از سال 1900 دیگر امکان حضور دانشجویان در آن وجود نداشت و پس از مدتی دعوت نامه برای ورود به انجمن بیشه ی بوهم اجباری شد.

تابستان 1967-نیکسون و ریگان از روئسای جمهوری آمریکا

تابستان 1967-نیکسون و ریگان از روئسای جمهوری آمریکا

عضویت

ورود به انجمن بیشه ی بوهم به شکل عادی ممکن نیست و تنها راه ورود به آن دریافت دعوت نامه است که البته اینکه چطور میتوان این دعوت نامه ها را دریافت کرد خود موضوعی دیگر است چراکه تا به امروز مشخص نیست که چه افرادی اقدام به گزینش افراد حاضر در این انجمن میکنند اما به هرحال هر فردی که دعوت نامه ای دریافت کرده است میتواند با خود یک یا دو نفر دیگر را نیز ببرد مه همین موضوع موجب شده عموما جمعیت حاضر در مراسمات بیش از تعداد دعوت نامه ها باشد.

از میان افرادی که موفق به مشاهده ی رسومات و کارهای انجام شده در طول دو هفته ی این گردهمایی شده اند تنها تعداد بسیار کمی واقعا میدانستند که در حال مشاهده ی چه چیزی هستند. در سال 1986 “رایلی کوپر” از روزنامه نگاران دعوت شده به این انجمن نوشت:

در تابستان گذشته دو هفته ی بسیار لذت بخش را در جنگل های چوب قرمز و انجمن بیشه ی بوهم سپری کردم. همه چیز عالی و رویایی بود اما در میان این خوشگذرنی ها شاهد چندین اجرای تئاتر وار و تا حدی مذهبی بودم که به نظرم نه من نه بسیاری دیگر مطلقا نمیدانستند هدف از انجام آنها چیست.

مساحت انجمن بیشه ی بوهم در جنگل چوب قرمز بسیار وسیع است و شامل ده ها کابین و کمپ جداگانه است که هرکدام برای کاری از سالن غذاخوری تا محل استراحت و رقص و دعا مورد استفاده قرار میگیرند.

امنیت

یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شده داستان انجمن بیشه ی بوهم وارد ساختارهای تئوری توطئه شود موضوع ساختار امنیتی این بیشه است چراکه سال هاست سازمانی خصوصی مسئول حفاظت از انجمن بیشه ی بوهم است و این حفاظت تاحدی بسیار عجیب است به شکلی که در سرتاسر این بیشه دوربین های امنیتی بسیاری وصل شده که همگی آنها قابلیت دید در شب را نیز دارند و در کنار اینها و درحالی که در طول سال تنها 2 هفته از تابستان افرادی در این مکان جمع میشوند نیروهای امنیتی همواره در حال نگهبانی از آن هستند.

با اینحال در طول سالیان سال بسیاری از افراد کنجکاو موفق به نفوذ شبانه به درون انجمن بیشه ی بوهم در فصول دیگری شدند که البته تقریبا همه ی آنها دستگیر شدند با اینحال بر اساس ادعاهای این افراد میزان نیروهای امنیتی موجود در این مکان برای جایی که تنها 14 روز از سال شلوغ میشود کاملا غیر طبیعی است.

بررسی انجمن بیشه ی بوهم

بررسی انجمن بیشه ی بوهم

مراسمات عجیب و شاید فراماسونری

نماد انجمن بیشه ی بوهم جغد است و در حالی که تا سالها فکر میشد این جغد تنها در دعوتنامه ها و روی در و دیوار این گردهمایی وجود دارد امروزه مشخص شده است که در کنار دریاچه ای کوچک در انجمن و مکانی که بیشتر مراسمات در آن اجرا میشود جغدی چوبی به ارتفاع 9 متر وجود دارد. این مجسمه بوسیله ی “هایگا پایگان” و در سال 1929 تکمیل شد با اینحال در سال های اخیر تغییرات بسیار جزئی داشته است.

بر اساس آنچه که خود اعضای این انجمن میگویند جغد نمادی از عقل و دانش است با اینحال بر اساس دیگر تئوری ها جغد در واقع نمادی معنوی از بُز کج شاخ که مفهومی شیطانی دارد میباشد و هدف از این مراسمات بیش از هرچیزی شیطان پرستی است.

مراسمات اصلی

مراسم اصلی این انجمن creametion of care نام دارد که در آن نوعی آتش بازی خاص انجام میشود، این مراسم در کنار مجسمه ی جغد و به همراه موسیقی و ساز انجام میشود با اینحال درمورد این مراسم گزارشات بسیار ضد و نقیضی وجود دارد. بر اساس ادعاهایی اینگونه بنظر میرسد که در سالهای ابتدایی تشکیل این انجمن به شکل امروزی و خصوصا در سال های 1910 تا 1940 مراسماتی شامل قربانی کردن حیواناتی مانند گاو و اسب در این مکان انجام شده و در کنار این موضوع گزارشاتی از قربانی شدن انسان نیز وجود دارد و در کنار این موضوع به نظر میرسد که دیدگاه های نژاد پرستانه ی بسیار شدیدی در انجمن بیشه ی بوهم در جریان است که پوشش عجیب اجرا کنندگان مراسم که شباهت بسیاری به KKK دارد همواره موجب بحث هایی شده است.

بر اساس مطالبی هدف از این مراسم در واقع دعوت از موجود خبیث و باستانی و حتی شیطان است و به شکل عجیبی امروزه تصاویری وجود دارد که در آن میتوان افراد عموما سیاه پوستی را دید که به تختی بسته شده اند اما اینکه این افراد واقعا قربانی شده اند یا نه همچنان نامخشص است.

در کنار این مراسم عجیب بخش دیگری که شامل اجرای زندگی نامه ی تئاتر وار افرادی قدیمی در تاریخ امریکا هستند نیز اجرا میشود. به عقیده ی بسیاری که تعدادی از آنها خود از شاهدین مراسمات انجمن بیشه ی بوهم بوده اند ساختار این اجراها پس از جنگ جهانی دوم تغییر کرده اند و دیگر بسیاری از اعمالی که قبلا انجام میشد انجام نمیشود.

برای مثال بسیاری معتقدند که دلیل اصلی عدم دعوت از زنان به این مراسم وجود روابط جنسی میان مردان است با اینحال روزنامه نگاران بسیاری که در این ماسم حاضر بوده اند این مکان را تنها جایی برای تخلیه ی انرژی افراد ثروتمند و قدرتمند میدانند و همواره مدعی شده اند که شاهد اعمال همجنس گرایانه نبوده اند.

از دیگر سوالات موجود در این مورد هویت افرادی است که مراسم را اجرا میکنند، چراکه با وجود اینکه گاها تعداد افراد حاضر در مراسم به بیش از 1500 نفر میرسد عموما تنها 20 تا 25 نفر هستند که مراسم را اجرا میکنند و بقیه تنها شاهد آن هستند. الکس جونز افرادی که اجرا کننده ی مراسم هستند را بسیار جدی و حتی ترسناک توصیف میکند.

بر اساس ادعاهای جونز در حالی که بسیاری از افراد عادی در طول مراسم تنها به سوت و فریاد و شادی میپردازند کسانی که لباسی کلاه دار بر سر دارند و هویتشان مشخص نیست جملاتی عجیب و احتمالا لاتین را با صدای بلند تکرار میکنند.

تصویری از پسر سیاه پوست بسته شده به تخت

تصویری از پسر سیاه پوست بسته شده به تخت

تنها زنان عضو

در طول سالیان تشکیل انجمن بیشه ی بوهم تنها چهار زن در آن عضو بوده اند، “مارگارت بومن”، “اینا کولبرث”،”الیزابت بورز” و “سارا لیپینکوت”. این بدان معنی است که از سال 1928 تاکنون دیگر عضو مونث دیگری در این انجمن فعال نبوده که منظور از این جمله عضویت به عنوان عضو ثابت است با اینحال بنظر میرسد امکان ورود زنان به عنوان مهمان تا زمان اجرای مراسم در این انجمن وجود دارد اما در روزهایی که مراسمات خاصی اجرا میشوند زنان حق ورود و مشاهده را ندارند.

موضوع عدم امکان ورود زنان در این انجمن همواره موجب اعتراض فمینیست ها بوده است.

حادثه ی سال 2000 و انتشار اولین و تنها تصاویر از مراسم بوهم

در تابستان 2000 و در زمان اجرای مراسم بوهم شایعاتی مبنی بر اجرایی جدید در این انجمن در میان تعدادی از روزنامه نگاران دعوت شده به انجمن منتشر شد. “الکس جونز” یکی از خبرنگارانی بود که به این مراسم دعوت نشده بود اما توانست با استفاده از روش مهمان خود را به اجرا برساند و در این زمان و در حالی که وجود هرگونه وسیله ی فیلم برداری کاملا ممنوع است موفق به ثبت ویدئویی از مراسمات اجرا شده در انجمن بیشه ی بوهم شد.

بر اساس ادعاهای جونز در قسمتی از این مراسم مجسمه ای از یک کودک چند ماهه روی یک تخت سنگ و در برابر جغد بزرگ قرار گرفته و سوزانده شد و اینگونه به نظر میرسید که این مراسم قبلا به شکلی واقعی اجرا شده بود باشد.

الکس جونز در سال های اخیر تحقیقات بسیار زیادی روی ماهیت انجمن بیشه ی بوهم انجام داده است و در مصاحبه ای در سال 2009 این انجمن را در واقع ریشه گرفته از جمجمه و استخوان معرفی کرد که بسیاری از رئسای جمهور آمریکا و البته دیگر کشورهای دنیا نیز در آن حضور داشته اند.

جونز همچنین توانسته به عنوان خبرنگار بسیاری از افراد مهم و مشهوری که در این انجمن حضور داشته اند را بارها غافلگیر کرده و مورد مصاحبه قرار دهد که به شکل جالبی تقریبا تمام آنها بدون هرگونه پاسخی از سوالات گذر میکنند.

درنهایت اما اینکه ماهیت واقعی و هدف اجرایی انجمن بیشه ی بوهم چیست همچنان موضوعی نامشخص است…تفریحی برای تخلیه ی ثروتمندان یا مراسمی دیگر؟

الکس جونز

الکس جونز

قسمتی از ویدئوی ثبت شده بوسیله ی الکس جونز

منبع: wikipedia

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

12 پاسخ

 1. mosd گفت:

  عالی بود سایت خیلی خوب و تکی دارید

 2. Friend گفت:

  گفتین که شرکت زنان در این مراسم ممنوع بوده، اما در عکسی که قرار دادید، زیر اون تخت یک زن که انگار داره گریه میکنه نشسته!
  شایدم دوتا اگه دقیق تر به کلاهاشون نگاه کنین‌…

  • scpience گفت:

   اونا احتمالا مردایی هستن که برای نمایش لباس زنانه پوشیدن چون امکان فعالیت زنان تو مراسماتشون وجود نداره.
   درمورد عضویت زنان به انجمن الان یه قسمت کوتاهی رو اضافه کردم.

 3. dr گفت:

  clap clap..

 4. haily گفت:

  همه چیزش مبهمه.

  • scpience گفت:

   فکر میکنم یه علتش میتونه این باشه که مفاهیمی که گفته میشه توضیحی ندارن….
   داریم چند تا مطلب خیلی خوب درمورد مفاهیمی مثل فراماسونری آماده میکنیم که بنظرم میتونه یه مقدار از ابهام موجود کم کنه.

 5. موش گفت:

  ripsnorting
  همچنان گروه نویسندگان تون دو نفره ست؟؟

 6. anary گفت:

  چقد شما اکتیو هستید!! سورپرایز شدیم با این متن طول و دراز.

 7. دلتا گفت:

  !profession overload

 8. Rockstar north گفت:

  از بهترین و عجیب ترین مطالبی که تو اینترنت خوندم،ساییتتون بینظیره.

 9. elham گفت:

  قطعا تو همچین انجمنی کارهای عجیب و غریب وترسناک انجام میشه وگرنه انقدر مخفی کاری نمیکردن
  یک مرتبه تقریبا ۱۷ سال پیش تلوزیون ترکیه یه فیلم کوتاه درباره یه انجمن مخفی شیطان پرستی پخش کرد که داخل اون فیلم یک خانم که از اعضا هم بود بطور خود خواسته و البته شدیدا دردناکی قربانی میشد ولی قبل مراسم اونقدر بهش مواد تزریق میکردن که در حالت نیمه هوشیاری بود و مقاومتی نمیکرد،اون فیلم هم بوسیله یه خبرنگار و مخفیانه تصویر برداری شده بود
  لطفا درباره شیطان پرستی هم مطلب بگذارید
  سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *