مقدمه ای بر دارک وب

از زمانی که اینترنت وارد زندگی بشر شد تاثیرات بسیاری را به شکل مستقیم وارد زندگی ما کرد، تاثیراتی مثبت و منفی. دارک وب را میتوان بدترین و تاریک ترین سیاه چاله ی فکری بشر دانست، جایی که به واقع بسیاری از انسان ها را دیوانه کرد! با سایت علوم اسپاینس همرا شوید.

هشدار: مطالبی که در این سری از مقالات عنوان میشوند ممکن است موجب آزردگی خاطر شما شوند.

مقدمه

موتورهای جستجوی عادی مانند گوگل و یاهو مقدار بسیار ناچیزی از محتوای موجود در اینترنت را بررسی میکنند. اما مانند تمام اعمال انسان، اینترنت نیز نیمه ای تاریک دارد، نیمه ای که شاید تاریک ترین روی سکه بشر مدرن باشد. اگر اینترنت را به سه بخش تقسیم کنیم قسمت بالایی شامل مطالبی است که روزانه میتوانیم آنرا مشاهده کنیم، از مطالب ورزشی گرفته تا فیلم، مطالب علمی و …. . اما دو بخش دیگر از اینترنت نیز وجود دارند که بخش انتهایی آن مطالب کاملا متفاوتی را شامل میشوند، مطالبی که روح هر انسانی را آزرده میکند.

نیمه ی میانی اینترنت را عموما دیپ وب مینامند، جایی که اولین پله از ناهنجاری های فکری بشر ظاهر میشوند، با اینحال با توجه به متحوا حتی بسیاری از سایت های رسمی و عادی نیز میتوانند در این مرحله قرار بگیرند. برای مثال سایت های غیراخلاقی (با توجه به مشکلاتی که ممکن است برای سایت ایجاد شود از معرفی و نام بردن مستقیم کلمات معذوریم!) که عموما در دسترس هستند در همین مرحله قرار میگیرند. دسترسی به دیپ وب در بسیاری از مواد به هیچ وجه سخت نیست و کاملا قابل انجام است. با گذر از این مرحله وارد بخشی میشویم که تاریک ترین تجربه ی شخصی از چیزی است که انسان به آن تبدیل شده است.

مقدمه ای بر دارک وب

مقدمه ای بر دارک وب

محتوا

محتوای دارک وب دقیقا از نامش پیداست، هرکاری که در دنیای عادی غیرمجاز و غیرانسانی باشد در این مرحله قرار میگیرد و نکته اینجاست که سوراخ خرگوش در این مکان  بسیار عمیق تر از چیزی است که فکر میکنید. این مرحله همان جایی است که بسیاری آرزو کردند که ای کاش هرگز وارد آن نشده بودند. این مسئله اغراق نیست و به وضوح مطالب موجود در دارک وب بسیار شنیع تر و زننده تر از چیزی هستند که نیاز به اغراق باشد.

با توجه به شرایط فرهنگی و فکری جامعه ی ایران امکان نام بردن از تمام عناوین دارک وب وجود ندارد اما با تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده ( مقدار بسیاری از این بررسی ها به شکل شخصی انجام شده است- بدلایلی و با مدارک قوی بنده میتوانم این ادعا را داشته باشم که اولین محقق و مترجم تخصصی در زمینه ی دارک وب بوده ام، این کار در سایت وندرز237 سابق برای اولین بار به شکلی کوچک انجام شد که متاسفانه بسیاری از متون نگارش شده در سایت پیشین بدون ذکر منبع در حال انتشار هستند) میتوان 5 بخش اصلی برای دارک وب قائل شد.

1- بخش فروشگاهی

2- بخش انتقال

3- بخش پوچ

4- بخش غیرقابل دسترسی

5- بخش تاریک

1-بخش فروشگاهی: منظور از فروشگاهی دقیقا همان چیزی است که در ذهن دارید، فروش. اما متاسفانه فروش در دارک وب معنای بسیار متفاوت و تاریک تری دارد. به طور کلی هرچیزی که در دنیای عادی و به شکل عادی قابل فروش نیست در این مکان به فروش نمیرسد. اجناس این فروشگاه از اسلحه و مواد مخدر تا زنان خیابانی و مسائل دیگری را شامل میشوند. به شکل جالبی بخش زیادی از تروریست های مدنی در این بخش قرار میگیرند.

2- بخش انتقال: بخش انتقال علاوه بر قسمت قراردادی شامل بخش انتقال اطلاعات نیز میشود. برای مثال در دارک وب این امکان وجود دارد که تنها با پرداخت 1000 دلار شخصی را برای قتل اجیر کرد! بخش دیگر نیز شامل قسمت بسیار مهیبی از دارک وب است که اطلاعات شخصی افراد از آنها ربوده میشود. اف بی ای و امنیت سایبری آمریکا در سال 2016 گزارشی ارائه داد که در آن عنوان شده بود اطلاعات بیش از 800 میلیون کاربر اینترنت از سرتاسر جهان در دارک وب ذخیره شده است!

3- بخش پوچ: توصیف این بخش بسیار سخت میباشد، قسمت عظیمی از اطلاعات دارک وب کاملا ناخوانده و به عبارتی مهمل هستند، این سایت ها و اکانت ها معمولا تصاویر درهم و برهمی را شامل میشوند که معنای خاصی را منتقل نمی کنند. با اینحال از این نکته نباید غافل شد که در همین بخش نیز مطالب خاص و عجیبی را میتوان یافت که در مقالاتی به آنها اشاره خواهد شد.

4- بخش غیرقابل دسترسی: این قسمت از اینترنت یکی از مرموز ترین نقاط آن است. در مقاله ای متفاوت به طور کامل به این قسمت و ساختار عجیب آن اشاره خواهد شد.

5- بخش تاریک: عمیق ترین و به واقع کثیف ترین مکان زمین! تجاوز، آزار و اذیت، نکروفیلیا، آدم خواری، جراحی های عجیب و … همگی در این بخش قرار میگرند. (با قطعیت میتوان گفت که بیش از 90% محتوای موجود در این بخش حقیقی هستند). وسعت سایت های این بخش از اینترنت به علت رصد روزانه ی سازمان های امنیت سایبری بسیار کم است اما به دلایلی (وجود انسان های بیمار در زمین) این بخش هرگز تعطیل نمیشود. گزاراشات بسیار دقیقی نشان میدهند که فاصله ی تعطیلی و بازگشایی یک سایت در این بخش از اینترنت کمتر از یکماه میباشد.

به طور کلی در دارک وب پرداخت پول رواج چندانی ندارد و اعمال کثیف انسان های بیمار به شکل مجانی قابل مشاهده است با اینحال در بخش تاریک است که پرداخت پول معنای متفاوتی به خود میگیرد. در این بخش به شکلی کاملا واقعی و عجیب شما با پرداخت پول میتوانید شاهد نابودی ذره ذره یک انسان یا حیوان باشید. بررسی ها نشان میدهد که بسیاری از افراد خرابکار و ضدجامعه در اکثر کشورهای دنیا با دسترسی آزاد به اینترنت در این بخش فعالیت شخصی داشته اند. همین مسئله دلیلی است که امروزه فعالیت این بخش از اینترنت به شکل دقیقی مورد بررسی اف بی آی قرار دارد.

(طبقه بندی بالا کاملا شخصی است و توسط اینجانب انجام شده است)

دسترسی به دارک وب

دسترسی به قسمت وسیعی از محتوای دارک وب با استفاده از موتورهای جستجوی خاصی مانند تور، داک داک، ییپی و … ممکن است اما نکته ی مهم اینجاست که از جایی به بعد مشاهده ی محتوا به مسائل زیادی مانند دعوت اعضا محدود میشود و البته این موضوع را هم نباید فراموش کرد که کارکرد مفید این مرورگرها بستگی به نسخه ی مورد استفاده شما دارد، برای مثال جستجوگر ییپی در صورت ریجستر شدن محتوای بسیار گسترده تری را فراهم میکند. در سال 2015 “اندرو کاردنز” روزنامه نگار فرانسوی در کنفرانس “تد” در مورد دارک وب مطالب خاصی را عنوان کرد. اندرو کاردنز موفق شده بود با پرداخت پول و جلب توجه شخص خاصی که هویتش فاش نشد به قسمت های بسیار زیادی از دارک وب دسترسی پیدا کند. کاردنز در نهایت کمپانی های بزرگ در زمینه ی اینترنت را عامل اصلی گسترش عجیب دارک وب معرفی کرد.

شوخی بزرگی بود که به بزرگترین شوک زندگی من تبدیل شد، مشاهده ی محتوای دارک وب دل انسان را از بشر چرکین میکند(کاردنز)

با توجه به مطالب عنوان شده پیشنهاد بنده عدم تلاش برای دسترسی به دارک وب است چراکه حقیقت این است که چیز خاصی برای آموختن در این بخش از اینترنت وجود ندارد که اگر داشت دیگر نیازی به مخفی کردن آن نبود. این نکته را نباید فراموش کرد که با توجه به محیط و محتوای این بخش از اینترنت امکان از دست دادن اطلاعات و حتی هک شدن در این بخش بسیار بالاست.

سم هریس فیلسوف مشهور نیز در یکی از بحث های خود در ماه های اخیر به مقوله ی دارک و وب پرداخته، به عقیده ی سم هریس وجود ناهنجاری عجیبی مانند دارک وب بیش از هرچیز به تربیت بد و بی اخلاقی در جامعه بازمیگردد.

مقدمه ای بر دارک وب

مقدمه ای بر دارک وب

هدف از مقالات دارک وب

با توجه به اسراری که حول این زمینه وجود دارند و نبود اطلاعات کافی در زمینه ی دارک وب تلاش سایت اسپاینس بررسی تعدادی از مهم ترین مطالب و مضامین موجود در این بخش از اینترنت است. این مطالب با توجه به ذات عموما تاریکشان تا جایی که امکان داشته باشند مورد تحلیل قرار خواهند گرفت. این تحلیل ها به شکل بررسی محتوای سایت هایی خاص و همچنین تاثیرات آنها خواهد بود. در همین زمینه ویدئو ها و کلیپ های خاصی نیز نمایش داده خواهند شد.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

18 پاسخ

 1. مهدی گفت:

  بسیار عالی، ممنون از زحمتی که کشیدی فردین جان.

 2. Ali گفت:

  فردین من شنیدم رد روم عمدتا از سال 1991تا 2011بوده که اعملشون رو روی انسان های بیخانمان انجام میدادن ولی از سوال 2011 با توجه به فعالیت های گسترده پلیس تو این بخش معمولا انسان هایی رو ازار و شکنجه میدن که دچار بیماری های لاعلاج هستن و رضایت خودشون هست چون پول زیادی به خونوادشون میرسه
  این حقیقت داره ؟

  • scpience گفت:

   کلا آزمایشات انسانی خصوصا عمل جراحی و این چیزا تو دارک وب دست یه گروه خاصه که به نظر میاد افراد مشهور و ثروتمندی هستن این کار دلایل خاصیم داره…یه نکته مهم اینه که تصاویر خاصی از این کارا به شکل عادی در دسترس نیست چون باید پول پرداخت کنی تا بشه دید!
   ولی خوب سایت هایی بودن که هنوزم فعالیت دارن و میشه تو اونا سفارش داد تقریبا.
   اتفاقا دارک وب هرچی میگذره بدتر میشه…همین سم هریس میگفت که پلیس نمیتونه هیچوقت دارک وبو به طور کامل کنترل کنه

 3. Ali گفت:

  بعد فردین جان یه سوال دیگه
  تو این ویدیو هایی که دیدی از دارک وب تا حالا موردی بوده که از ایران فرستاده شده باشه؟یعنی کلا فعالیتی از بخش تاریک دارک وب که توی ایران انجام گرفته باشه دیدی؟
  بنظرت احتمالش هست تو ایرانم فعالیت داشته باشن؟

  • scpience گفت:

   من تاحالا ندیدم چون کلا ویدئوهایی که از دارک وب به شکل عادی هست خیلی خیلی محدوده
   درمورد فعالیت دارک وب تو ایران به شکل خیلی کمی یه فعالیت هایی هست خصوصا تو بخش فروشگاهی و انتقال ولی در اون حد نیست که بشه گفت به جای خطرناکی رسیده.
   یه مقاله درمورد اینم میزنم بعدا

 4. migrate گفت:

  بسیار عالی?
  از اینکه دوباره این سایت فعال شده خوشحالم
  امیدوارم همچنان به ارائه مطالب جذابتون ادامه بدید

 5. سلام ! گفت:

  از کی تا حالا تور موتور جست و جو شده برادر ؟ داک داک دیگه چه صیغه ایه ؟ داک داک گو !

 6. Ar گفت:

  سلام فردین جان
  دیدم خیلی وقته از این مطلب گذشته گفتم یه یاداوری بکنم ، بی زحمت مقالات این بخش به خصوص اون مقاله ای که تو همین قسمت بهش اشاره کردی در مورد بخش غیرقابل دسترسی رو کار کنی !
  ممنون از زحماتت

 7. رهنما گفت:

  شما تک نفره نوشتن مطالب را بعهده دارید یا تیم هستید؟

 8. لوک خوش شانس گفت:

  الان ساعت از یک ونیم شب گذشته و من تو VIPتنهام انقد صدای رفت و آمد خوردروها و صدا از تو یخچال و صداهای عجیب دیگه میاد که ..هر کی جای من بود پشماش سیخ میشد. فقط اینکه لطفا رو مورد دpoltergeistبیشتر کار کنید.

 9. لوک گفت:

  آره شما میگید حتما ولی شاید دود از کنده بلند شه!؟

 1. 2019-01-20

  […] وب جایگاه ویدئوهای عجیب و غریب و گاها نامفهوم است و ویدئوی زن همبرگری یکی از همین […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *