جاسوسی درون چمدان، گرت ویلیامز

پرونده ی مرگ عحیب گرت ویلیامز یکی از جنجالی ترین موارد بین المللی بریتانیاست که در سال های اخیر موجب بروز مشکلاتی میان انگلستان و روسیه شد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

بسیاری از پرونده ی های جنایی مدرن با توجه به علم و مدارک به راحتی و در کمترین زمان ممکن حل میشوند، اما در این میان نیز حوادثی وجود دارند که نه تنها حل نمیشوند بلکه باعث حیرت نیز میگردند که یکی از این اتفاقات مرگ عجیب و بی دلیل گرت ویلیامز است.

گرت ویلیامز متولد 26 سپتامبر 1978 بود، او که اصلیتی ولزی داشت ریاضی دانی بسیار مجرب بود و برای سازمان اطلاعاتی انگلستان (MI6)  کار میکرد، در تاریخ 16 اگوست 2010 جسد او در شرایطی بسیار عجیب در یک چمدان در وان حمام هتلی در لندن پیدا شد و دوربین های این هتل آخرین تصاویر از او را در حالی که بتنهایی وارد اتاق خود میشود ضبط کرده اند و هیچ تصویری از شخصی مظنون و مشکوک در این تصاویر وجود ندارد، پلیس پس از بررسی اعلام کرد مرگ او بسیار غیرطبیعی و عجیب است و بسیاری از جرم شناسان بزرگ مرگ او را یک تصادف احمقانه میدانند.

ویلیامز در سن 25 سالگی دکترای ریاضی محض خود را از دانشگاه منچستر اخذ کرده و یکی از معتبر ترین کدشناسان دنیا بود او همچنین یکی از بهترین دوچرخه سواران دانشگاهی لندن نیز بود، جسد او  به شکلی کاملا عریان در چمدانی با مارک معتبر North face که از بیرون قفل شده بود پیدا شد.

جسد گرت ویلیامز سه روز پس از پیدا شدندش دفن شد، علت مرگ او خفگی به دلیل گیر کردن درون چمدان اعلام شد و کاراگاه “وینسنت آدری” که یکی از بهترین جرم شناسان دنیاست مسئول بررسی مرگ عجیب او شده و پس مدتی اعلام کرد که خودش شخصا 50 بار درون این چمدان رفته و سعی کرده است که در آن را  از داخل قفل کند اما موفق نشده است، همچنین کالبد شکافی نشان میدهد که به احتمال بسیار زیاد او 5 روز قبل از پیدا شدن جسدش مرده بود که البته از همان ابتدا مشخص بود که پلیس توان مقابله در برابر فشار های سازمان اطلاعاتی بریتانیا برای مسکوت شدن این پرونده را نخواهد داشت. بر اساس ادعاهای MI6 گرت ویلیامز به تازگی در سازمان اطلاعاتی بریتانیا استخدام شده و تنها در یک پرونده ی خاص شرکت داشت با اینحال درخواست اصلی سازمان اطلاعاتی انگلیس در پرونده ی وی جلوگیری از انتشار هرگونه اطلاعات ممکن بود.

تلاش ها برای شبیه سازی صحنه ی مرگ

تلاش ها برای شبیه سازی صحنه ی مرگ

بررسی ها نشان میداد که هیچ اثری از کبودی و درگیری احتمالی برروی بدن ویلیلمز وجود ندارد و هیچ میزانی از الکل و مواد مخدر نیز در خون او پیدا نشد و به نظر میرسد او با انتخاب خودش به درون این چمدان رفته باشد، پلیس انگلیس مرگ او را مشکوک و غیرقابل توضیح طبقه بندی کرد با اینحال بنظر میرسد که علت رفتن گرت ویلیامز به داخل این چمدان نوعی فتیش جنسی عجیب بود که در آن از حبس شدن در فضاهای بسته لذت میبرد و این موضوع ها بعدها با بررسی کامپیوتر شخصی او نیز اثبات شد و از همین طریق پلیس آدرس یک کلوب رقص زیرزمینی در جنوب لندن را شناسایی کرد که ویلیامز بارها از آن دیدن کرده بود با اینحال بررسی های پلیس در این کلوپ نیز به بن بست رسید.

بررسی پرونده ی مرگ عجیب گرت ویلیامز

بررسی پرونده ی مرگ عجیب گرت ویلیامز

تبدیل شده به پرونده ی قتل

در سال 2012 در یک گزارش نهایی از مرگ گرت ویلیامز عنوان شد که به احتمال زیاد و با توجه به قفل بودن چمدان او بوسیله ی شخص دیگری در چمدان قرار گرفته و به قتل رسیده است و این گفته به مرور موجب بروز مشکلاتی میان انگلیس و روسیه شد چراکه به مرور صحبت هایی مبنی بر احتمال قتل او بوسیله ی جاسوس دیگری مطرح گردید با اینحال امروزه تئوری های احتمالی نیز مطرح گردیده اند.

یکی دیگر از تئوری های مطرح شده احتمال قتل او توسط سازمان اطلاعاتی ولز میباشد هرچند دلیل چنین شکی هنوز مشخص نیست اما به نظر میرسد در این بین اتفاقاتی وجود دارد که در اختیار رسانه ها قرار نمیگیرد ا اینحال یکی از عجیب ترین نکات درمورد مرگ گرت ویلیامز که شک ها را به حقیقت این ماجرا بیشتر میکند گزارشی بود که 6 ماه پس از کشف جسد منتشر شد ودر آن عنوان شده بود که او به شکل اتفاقی و زمانی که قصد قرار دادن خود در چمدان را داشته بقتل رسیده اما مشکل این ادعا از جایی ریشه میگیرد که در بررسی ها مشخص شده بود امکان بسته شدن درچمدان و قفل کردن آن از داخل تقریبا غیرممکن است و باید شخص دیگری نیز در اتاق میبوده.

حال اینکه این شخص کیست همچنان نامشخص است و درحالی که بسیاری معتقدند جاسوسی از روسیه گرت ویلیامز را بقتل رسانده تعدادی دیگر از جمله یکی از دوستانش مدعی هستند او در یک بازی جنسی با زنی از یک کلوپ زیرزمینی و به شکلی اتفاقی به قتل رسیده است.

پرونده ی مرگ گرت ویلیامز همچنان باز بوده و در حال بررسی است و در سال های اخیر بسیاری از خبرنگاران روسی مدعی یافتن مدارکی در اثبات قتل او بوسیله ی جاسوسان این کشور بوده اند با اینحال تاکنون مدرکی برای اثبات این ادعا منتشر نشده است.

بررسی پرونده ی مرگ عجیب گرت ویلیامز

بررسی پرونده ی مرگ عجیب گرت ویلیامز

منبع: wikipedia

theguardian

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

14 پاسخ

 1. eddy گفت:

  جالبه. خیلی جالبه

 2. مری پاپینز گفت:

  انتظار ی مقاله غیر تکراری داشتم. ادمین hypokinetic میشید گهگاه.

  • scpience گفت:

   اینا از سایت قبلی هستش بهتره باشن رو سایت به هرحال
   مقاله ی جدیدم داره کار میشه روش

 3. Ali گفت:

  خیلی کم کار شدی

 4. elham گفت:

  جالب بود مچکرم

 5. Ali گفت:

  دادا چرا مطلب نمیذاری دیگه؟

 6. navid bey گفت:

  فکر کنم ufo ها ادمین عزیز رو دزدیدن D:

 7. حافظ گفت:

  نه اون موقع که تو یه روز 10 مطلب و ویدیو میذارید نه با این چند وقت که شبیه سایت های متروکه شده! یخرده اعتدال هم بد نیست! مطلب هم زیاد داشتین یه مقدارش رو بذارید واسه روزایی که سرتون شلوغه اماده داشته باشید چند تایی!

 8. Ali گفت:

  اینجوری اکثر کاربراتو از دست میدی
  دوباره شده مثل سایت قبلی پر از وقفه های طولانی
  میتونید چند نفری مطلب بذارید تا اگه دوتاتون نتونست اون یکی ادامه بده

 9. محمد گفت:

  دوباره باز رفتید تو کما

 10. محمد گفت:

  من هر روز سایتتون رو رفرش میکنم به امید یه مطلب تازه

 11. نیلی گفت:

  ادمین فعلا مشغول گذاشتن پست های آبکی instaهستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *