تغییرات ترسناک در میدان مغناطیسی زمین

میدان مغناطیسی زمین نعمتی الهی برای تمام موجودات زنده ی سیاره ی زمین است و زندگی هر موجود زنده ای به این میدان بسته است، با اینحال شواهد جدید بیانگر نکات ترسناکی هستند. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

دقیقا بالای سر ما دیواری نامرئی وجود دارد که علاوه بر اینکه به عنوان قطب های زمین شناخته میشود ما و دیگر موجودات را از مرگبار ترین نیروی کیهانی یعنی پرتوهای کیهانی و البته پرتوهای خورشیدی محافظت میکندف با اینحال در سال های اخیر دانشمندان تقریبا در سکوت کامل در حال بررسی تغییرات شدیدی در میدان مغناطیسی زمین هستند.

یکی از نکات بسیار ترسناکی که تا سال 2010 به طور کامل از رسانه ها مخفی شده بود این نکته است که درحال حاضر یک حفره ی مهیب در قسمتی از میدان مغناطیسی زمین که از شیلی تا نزدیکی جنوب آفریقا کشیده شده وجود دارد و میدان مغناطیسی زمین در این حفره به حدی ضعیف است که بیشتر ماهواره های ارتباطی از این مکان عبور نمیکنند چراکه پرتوهای کیهانی به آنها آسیب خواهند زد.

این نقطه از میدان مغناطیسی زمین با نام “ناهنجاری مغناطیسی اطلس جنوبی” شناخته میشود و به شکل عجیب و ترسناکی در حال گسترش است و درحال جاضر هیچ پاسخی برای این علت این پدیده وجود ندارد.

با اینحال تغییرات میدان مغناطیسی زمین به بارها پیش آمده است و موضوعی است که حدود 780 هزار سال قبل نیز رخ داده بود و موجب تغییرات شدید شرایط زندگی در زمین شده بود با اینحال تقریبا هیچ کس فکرش را نمیکرد که این موضوع در دوران زندگی ما نیز رخ دهد.

نکته ی بسیار مهم درمورد این پدیده ی عجیب این است که تغییرات میدان مغناطیسی زمین به شکلی خاص در حال رخ دادن است و این میدان در نقاطی از زمین در حال ضعیف شدن و در نقاطی دیگری در حال تقویت شدن است و امروزه مشخص شده است که این تغییرات نه تنها در میدان مغناطیسی بلکه در ساختار کلی هسته ی زمین نیز درحال رخ دادن هستند.

با وجود تمام تئوری ها همچنان دلیل اصلی این تغییرات نامشخص است با اینحال اگر این ضعف و تقویت ها به همین صورت ادامه پیدا کنند احتمالا در سالهای آینده شاهد آسیب های بسیار شدیدی در اثر پرتوهای خورشیدی خواهیم بود.

پروفسور “دیوید رو” در همین باره عنوان کرد: ما به دقت در حال بررسی تغییرات میدان مغناطیسی زمین هستیم اما حقیقت این است که در نقاطی از زمین حفره های عظیمی از میدان مغناطیسی ایجاد شده اند که میتوانند در آینده برای حیات در زمین خطرناک باشند، با اینحال احتمالا در سالهای آینده خطری ما را تهدید نخواهد کرد.

منبع: sciencealert.com

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

3 پاسخ

  1. فرشیدجون گفت:

    بی نهایت خوب.

  2. علی گفت:

    میشه در مورد نظریه زمین تخت هم مطلب بزارین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *