مرگ مرموز، هیتلر و گلی رائوبال

شخصیت هیتلر به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار تاریخی جایگاه های بسیاری برای بحث دارد. در این میان سرنوشت عجیب خواهرزاده ی او گلی رائوبال موردی بسیار عجیب است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

موجودی عجیب و مرموز، هرگز نخواهید توانست به درون ذهنش نفوذ کنید. هیلتر و اطرافیانش انسان هایی با دیواری پولادین از ایدئولوژی مرگ هستند. “اتو ران”

مانند تقریبا تمام رهبران ایدئولوژیک تاریخ هیتلر نیز از افشای روابط خانوادگی خود به شدت پرهیز میکرد. درواقع این مسئله تاجایی بود که تا سال ها پس از پایان جنگ جهانی دوم اشخاص بسیار معدودی از بستگان و روابط شخصی هیتلر اطلاع داشتند. این موضوع درمورد افرادی مانند استالین و موسیلینی نیز صدق میکرد و به طور کلی امروزه نیز کتب بسیار معدودی درمورد همسران، پدر و مادر و به طور کلی خانواده ی این اشخاص وجود دارد.

امروزه مشخص شده است که هیتلر پس از به قدرت رسیدن در آلمان و پیش از آغاز جنگ جهانی دستور ترور حداقل 15 نفر را صادر کرده بود که 6 نفر از این اشخاص روزنامه نگار و نویسنده بودند. اما داستان هیلتر و خوهرزاده اش موضوعی بسیار عجیب و خاص است که بسیاری از نئو نازی های اروپا از بازگو کردن آن خودداری میکنند.

گِلی رائوبال

گلی رائوبال فرزند لئو رائوبال و خواهر ناتنی هیتلر آنجلا رائوبال بود و روابط بسیار نزدیکی با دایی خود یعنی آدولف هیتلر داشت اما در سال 1931 به شکل عجیبی و در حالی که همچنان مسائل نامشخص بسیاری در این زمینه وجود دارند خودکشی کرد.

گلی رائوبال در حالی که تنها 3 سال داشت پدر خود را از داد و مادرش به عنوان مستخدم در خانه ها کار میکرد و در نتیجه او بیشتر وقت خود را با داییش هیتلر که 19 سال از او بزرگتر بود میگذراند. زمانی که هیتلر به مونیخ نقل مکان کرد گِلی رائوبال نیز با او رفت. در سال 1927 و در حالی که هیتلر تبدیل به شخصیتی مهم و قوی در آلمان شده بود متوجه شد خواهرزاده اش با شخصی عادی بنام “امیل ماوریس” ارتباط دارد. هیتلر گِلی رائوبال را مجبور به اتمام این رابطه کرد و به طور کلی بنظر میرسد که هیتلر نفوذ و فشار زیادی روی زندگی گِلی رائوبال وارد میکرده.

مرگ مرموز، هیلتر و گِلی رائوبال

مرگ مرموز، هیلتر و گِلی رائوبال

مرگ گِلی رائوبال

مادر گلی رائوبال پس از پایان جنگ جهانی عنوان کرد که دخترش در واقع زندانی هیتلر بوده و در سال 1931 او قصد داشته برای ادامه ی علاقه ی خود یعنی خوانندگی اپرا به وین فرار کند اما هیتلر از این کار جلوگیری کرده بود. همچنین گِلی رائوبال میخواسته با فردی ناشناس از لینز اتریش ازدواج کند که هیتلر شدیدا از این مسئله عصبانی شده بود.

داستان مرگ خواهرزاده ی او نیز همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. جسد او درحالی که با کلت کمری هیتلر تیری به قلبش خورده بود پیدا شد. بررسی های پزشکی نشان میداد که بینی گِلی رائوبال دچار شکستگی بوده و حتی شواهد نامشخصی از سواستفاده ی فیزیکی نیز گزارش شده بود که البته این موضوع هرگز تایید نشد و به نظر نمیرسد که هیتلر و گِلی رائوبال روابط فیزیکی داشته اند.

به هرحال پرونده ی مرگ او در حالی خودکشی عنوان شد که بنظر بسیاری در زمان بحث و جدل ناشی از تصمیم او برای ترک هیتلر، هیتلر احتمالا به شکلی اتفاقی به گِلی رائوبال شلیک کرده بود. گلی رائوبال در زمان مرگ 23 سال سن داشت.

هیتلر پس از این ماجرا دچار افسردگی شدید شد و مدتی را از سیاست کناره گیری کرد و بعدها عنوان کرد که گلی رائوبال تنها زنی بوده که دوست داشته. به طور کلی بنظر میرسد هیتلر قصد ازدواح با گِلی رائوبال را داشته اما به دلایلی از این کار سرباز زده بود. در سال 1997 در مقاله ای عنوان شده بود گِلی رائوبال از فردی ناشناس حامله بوده و این دلیل اصلی مرگ او بوده و درواقع هیتلر او را به قتل رسانده بود. در آن زمان اگر هیتلر به قتل متهم میشد وجهه ی سیاسی اش به شدت آسیب میدید و بنظر میرسد که حزب نازی کمک بسیاری به او فرار از این اتهام کرده بود.

خواهر ناتنی هیتلر درمورد شخصیت هیتلر گفته است: او انسانی با دو روی سکه بود. یک روی آن فردی آرام و با محبت و روی دیگر انسانی سرد و سنگی. هیتلر پس از مرگ دختر من روی انسانی خود را از دست داد.

پس از گذشت سال ها از این حادثه همچنان نکات عجیب و نامشخص بسیاری در این زمینه وجود دارد. در سال های پایانی زندگی “رودلوف هس” از او خواسته شد که توضیحاتی در این زمینه ارائه کند اما او از این کار سرباز زد. ماجرای مرگ گِلی رائوبال یکی از مرموزترین و تاریک ترین نکات زندگی شخصی هیتلر است و بدلایل بسیاری امکان حل دقیق آن وجود ندارد.

قسمتی از منبع: wikipedia

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. محمد گفت:

    بر هیتلر لعنت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *