همچنان یک راز، نورهای هسدالن

نورهای هسدالن یکی از عجیب ترین پدیده های همچنان نامشخص علم است که با وجود تمام تحقیقات صورت گرفته پاسخی برای آن یافت نشده است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید

نورهای هسدالن از آن دست پدیده های عجیب است که با وجود سالها بررسی روی آن موجب ناامیدی دانشمندان از یافتن پاسخی قاطع برای آن شد و در حال حاضر منبع و عامل اصلی نورهای هسدالن به طور کامل نامشخص است. این نورها در روز و شب و شرایط آب و هوایی متفاوت مشاهده شده اند و به شکلی بسیار زیبا بر فراز دره ی هسدالن حرکت کرده و رنگ آنها عموما بین سفید، زرد و قرمز متفاوت میباشد با اینحال رنگ های دیگری نیز مشاهده شده اند.

مدت زمان باقی ماندن نورهای هسدالن از چند ثانیه تا حتی چندین ساعت متفاوت است و به شکل عجیبی نورهای هسدالن دارای سرعت های متفاوتی هستند که از بسیار سریع تا حتی ساکن بین زمین و آسمان را شامل میشوند.

در حال حاضر تعداد مشاهدات نورهای هسدالن به نسبت دهه ی 80 میلادی که دوران اوج این پدیده بود کاهش یافته و به زیر 20 مورد در سال رسیده است با اینحال بر اساس منابع موجود گزارشاتی از مشاهده ی این نورها در سال های ابتدایی قرن 19 هم موجود است.

در سال های اخیر گروه های بسیاری از دانشمندان، دانشجویان و محققین در زمینه ی یوفو ها و اجسام پرنده ی ناشناس به بررسی نورهای هسدالن پرداخته اند و در نهایت تمام این بررسی ها بدون پاسخی درست به این پدیده ی عجیب ببه اتمام رسیدند.

همچنان یک راز، نورهای هسدالن

همچنان یک راز، نورهای هسدالن

تئوری ها

با وجود تمام تحقیقات موجود تاکنون هیچگونه تئوری دقیقی درمورد ماهیت واقعی نورهای هسدالن بدست نیامده است. از مهم ترین نکاتی که موضوع نورهای هسدالن را بسیار عجیب تر کرده است امکان پیش بینی مکانی این نورهاست که این موضوع از نظر بسیاری امکان اینکه این نورها یوفو باشند را رد میکند با اینحال ماهیت واقعی این نورها چیست؟

تئوریهای موجود درمورد نورهای هسدالن از ترکیب شدن مواد شیمیایی مانند هیدروژن و سدیوم و یونیزه شدن هوا و تاثیر سنگ های اطراف دره بر این پدیده تا وجود مواد رادیواکتیو زیر دره را شامل میشود با اینحال به شکل عجیبی هیچکدام از این تئوری ها پاسخ درستی به این معما نیستند چراکه چنین خصوصیات خاصی را در جاهای دیگری از زمین نیز شاهد هستیم اما نور خاصی مشاهده نشده است.

همچنان یک راز، نورهای هسدالن

همچنان یک راز، نورهای هسدالن

و در کنار تمام این موارد نکته ی بسیار عجیب تر رفتار نورهای هسدالن است که این معما را پیچیده میکند. در سالهای اخیر تیمی از یکی از دانشگاه های سوئد با استفاده از چند هواپیمای بدون سرنشین و در چندین ماه بررسی کامل موفق شدند درنهایت خود را در شبی که نورها مشاهده شدند به دره ی هسدالن رسانده و از این هواپیماها استفاده کنند با اینحال با وجود تمام تلاشها موفق به رساندن هواپیماها به نورهای هسدالن نشدند که بر اساس گزارشات این تیم اینگونه به نظر میرسید که این نورها متوجه حضور هواپیماها در اطراف خود شده و به سرعت مسیر و جهت حرکت خود را تغییر میدادند.

به هرحال و با وجود تمام تلاش ها تاکنون هیچ پاسخ دقیق و درستی برای پدید آمدن نورهای هسدالن بدست نیامده و بنظر میرسد که احتمالا تا سالهای آینده نیز شاهد همین موضوع خواهیم بود.

منبع: wikipedia

dailymail

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

5 پاسخ

 1. مانی گفت:

  به به.

 2. tina گفت:

  عالی بود
  واقعا کنجکاو شدم علت واقعیشو بدونم

 3. Friend گفت:

  به نظرتون بهتر نبود که اول بگید این نور ها کجا و در کدام کشور دیده شدن و بعد توصیفشون، بگید که براش دلیلی پیدا نکردن؟
  از کل به جز برین این شیوه نگارشیه که‌دربارش میگفتم. تا نصف مقاله رو خوندم بعد از عکس فهمیدم که توی نوروژه.

 4. mania گفت:

  ادمین جون خودمی. بوس بوس.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *