دوخته به درد، هیساشی اوچی

هیساشی اوچی یکی از مشهورترین قربانیان مواد پرتوزا بود که با مرگ خود یکبار دیگر به بشر نشان داد استفاده از این نیروی مخرب آنچنان که باید هم لازم نیست. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

بدن انسان تا حدي بسار پايين ميتواند در برابر مقادير بسيار ناچيز تشعشع حاصل از مواد پرتو مقاومت کند اما در صورتي که اين ميزان از حد مشخصي عبور کند مرگی دردناک در انتظار شخص خواهد بود. هرچند بیماری ناشي از مواد پرتوزا در حالت عادي به شکل بيماري هايي مانند سرطان خود را نشان خواهد داد اما در تاريخ 30 سپتامبر سال 1999 اشتباهي بسيار بزرگ در پالايشگاه تاکامورای ژاپن رخ داد، طي اين حادثه بيش از 16.6 کيلوگرم اورانيوم از قوي ترين نوع وارد محيط شد و ده ها نفر در زمانی طولانی در برابر شدیدترین نوع پرتوزایی قرار گرفتند.

از ميان افرادي که آلوده شده بودند شخصي به نام هیساشی اوچي بيش از 20 دقيقه در برابر تابش تشعشات قرار گرفته و فاجعه بار ترین آسیب ها را دید. در ابتدا حال عمومي او خوب بود تا اينکه پس از 18 ساعت هیساشی اوشی دچار حالت تهوع و ضعف شد و به سرعت و درحالی که همچنان قرنطینه شده بود بستری گردید.

مورد هیساشی اوچی یکی از بدترین موارد گزارش شده از نابود شدن بدن در اثر قرار گرفتن در برابر مواد پرتوزاست و چيزي که درون بدن هیساشی اتفاق افتاده بود بسيار وخيم تر از چيزي بود که تصور ميشد، تشعشعات تمام کروموزوم هاي بدن او را نابود کرده بودند، در واقع به اين معني که هیساشی اوچی هرگز وجود نداشته و ساختار مولکولی بدنش از هم پاشیده بودند.

در مدت 24 ساعت پوست بدن هیساشی شروع به افتادن کرد و يکي پس از ديگري ارگان هاي داخلي او از کار افتادند، پس از 6 روز هیساشی ديگر حتي توان برقراري ارتباط را نداشت اما چند روز پیش از اينکه اين توان را نيز از دست بدهد بارها از پزشکان خواست که زندگيش را خاتمه دهند.

مورد اوچي اما تبديل به يکي از کنجکاوانه ترين موارد پزشکي زمان خود براي بررسي عکس العمل بدن در برابر مواد پرتوزا شد، به طوري که پزشکان با تمام توان خود سعي داشتند او را زنده نگه دارند و موفق شدند نزديک به 83 روز هیساشی اوچی را زنده نگه دارند و در طول اين مدت وضعيت او به طو کامل بررسي و تحليل ميشد و روش هاي مختلفي براي درمان احتمالي او اجرا شد.

در مدتي که اوچي تحت درمان قرار داشت روزانه نزديک به 20 ليتر مايعات به بدنش تزريق ميشد و کار به جایی کشید که بسياري از پزشکان در سراسر جهان خواستار اعمال مرگ راحت براي اوچي شدند اما با اين روش موافقت نشد و اوچي تبديل به يک مورد آزمايشگاهي گردید.

در نهايت هیساشی  اوچي با بدني که 80% پوست، 35 % استخوان و 60 % مغز استخوان خود را از دست داده بود از دنيا رفت با اینحال پس از مرگ او علاوه بر خانواده ی او گروهی از فعالان حقوق بشر در شکایتی زنده نگه داشتن هیساشی اوچی را ناقض قوانین انسانی دانستند اما شکایات آنها کار به جایی نبرد چراکه پزشکان معالج هیساشی اوچی مدعی بودند که هدف اصلی آنها زنده نگه داشتن و بهبود او بوده و این درحالی است که قطعا همگی پزشکان میدانستند راهی برای درمان اوچی وجود نداشته.

رسانه های ژاپن پس از مرگ هیروشی اوچی و با توجه به خاطرات دردناک این کشور از بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در عنوانی نوشتند،”دوخته به درد“.

دوخته به درد، هیساشی اوچی

دوخته به درد، هیساشی اوچی

منبع: unbelievable-facts

wikipedia

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

3 پاسخ

  1. mamad گفت:

    لعنت بهشون . وقتی کروموزوم ها نابود بشن دیگه چه درمانی وجود داره

  2. ماری گفت:

    انتظار چیز جدیدی رو داشتم.

  3. elham گفت:

    چقدر دردناک،بعضی مواقع به اسم علم کارهای وحشتناکی انجام میدن،مثل آزمایش دارو روی انسانهای بی خانمان یا دزدیده شده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *