جاده ی مرگ، تونل لفورتوفو

در جنوب غربی پایتخت روسیه جاده ای بنام تونل لفورتوفو وجود دارد که به خاطر حوادث عجیب روی داده در آن به تونل مرگ شهرت پیدا کرده است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

تونل7 لاینی لفورتوفو در سال 2003 برای افزایش سرعت جابجایی در مسکو و به طول 3.2 کیلومتر تاسیس شد تا تبدیل به پنجمین تونل درون شهری اروپا شود با اینحال پس از مدتی مشخص شد که علاوه بر عدم افزایش سرعت عبور ترافیک از این مسیر تصادفات بسیار عجیب و کشنده ای در این تونل رخ میدهند که گاها هیچ توضیحی برای آنها وجود ندارد.

تونل لفورتوفو از زیر رودخانه ی “یازا” عبور میکند که با توجه به یخ زدن رود در زمستان ها قسمتهایی از تونل دچار نم زدگی و رطوبت میشود و مهندسین در زمان طراحی از سیستم های تهویه ی خاصی استفاده کردند و تا مدت ها تصور میشد این سیستم ها عامل اصلی تصادفات هستند با اینحال در بررسی گروه حفاظت و نگهداری تونل در سال 2005 مشخص شد که مشکل خاصی در هوای درون تونل که میتواند موجب سرگیجه و حتی از هوش رفتن رانندگان شود وجود ندارد.

شدت تصادفات و آسیب ها در تونل لفورتوفو به حدی است که این مسیر در سال 2009 به مدت 4 ماه به طور کامل بسته شد تا برخی از مشکلات فنی تونل رفع شود با اینحال بر اساس آمار تعداد تصادفات همچنان کاهش نیافته است.

ذکر این نکته لازم است که اصولا مردم روسیه رانندگان خوبی نیستند و به طور کلی آمار تصادف در این کشور بالاست با اینحال چیزی که مورد تونل لفورتوفو را عجیب تر میکند ادعاهای افرادی است که در این تونل دچار تصادف شده اند و بر این اساس تعدادی از رانندگاه درون تونل به طور کاملا هوش و توانایی کنترل ماشین را از دست میدهند و این در حالی است که اطرفیان راننده عموما دچار مشکل خاصی نمیشوند.

در بسیاری از ویدئوهای موجود از تصادفات درون تونل به شکل عجیبی رانندگاه توانایی ترمز کردن و کنترل خودرو را از دست میدهند و در سال 2010 در یک مورد بیماری که درون آمبولانس قرار داشت از خودرو به بیرون پرتاب شده و خدمه ی آمبولانس متوجه این موضوع نشدند.

در حال حاضر ادعاهای بسیاری پیرامون ماهیت این تونل قرار دارد و بسیاری معتقدند این تونل به دلیل محل آن که زمانی زندانی برای اسیران جنگی بوده نفرین شده است.

منبع: wikipedia

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

5 پاسخ

 1. hafez8 گفت:

  هر 2 کیلومتر یه سرعت گیر بذارن ببینم بازم تصادف میشه!

 2. elham گفت:

  😂😂😂😂

 3. elham گفت:

  لطفا اگر اطلاعات بیشتری از این تونل بدست آوردید مقاله رو تکمیل کنید،مچکرم

 4. منوچهر گفت:

  یه جا خوندم کلیپ barbie interview
  هم مثل I feel fantastic
  ترسناکه. درمورد اون م بذارید مطلب.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *