جهان های موازی یا توطئه، مردی از تورِد

در میان تمام اتفاقات حیرت انگیزی که در آن شخصی بدون هویت مشخص دخیل است داستان مردی از تورد نمونه ای کاملا متفاوت است. داستانی که سال هاست به عنوان اتفاقی بسیار عجیب و غیرعادی در حال بررسی است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

در تاریخ 18 جولای 1954 اتفاق بسیار خاصی در فرودگاه توکیو در ژاپن افتاد. این اتفاق به حدی عجیب، غیرقابل توضیح و شاید میتوان گفت تخیلی است که تبدیل به موضوعی کاملا غیرعادی و قطعا غیرقابل حل شده است و تنها نکته ی قابل اطمینان در این زمینه این مسئله است که با توجه به گزارشات موجود چنین اتفاقی قطعا رخ داده است.

پس از فرود هواپیما مسافران به ترتیب برای گرفتن وسائل خود به قسمت خاصی رفتند و پس از مشاهده ی دوباره ی پاسپورت ها پلیس بلافاصله مردی سفید پوست، با چشمانی عسلی و ریشی کم پشت را پس از اسکورت به اتاق خاصی برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمایی کرد، این مرد به طور کامل به زبان زاپنی مسلط بود و مدتی بعد مشخص شد که علاوه بر ژاپنی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی نیز میداند با اینحال عجیب ترین نکته ای که باعث دستگیری این مرد شد پاسپورت او بود. پاسپورت این شخص مربوط به کشوری بنام تورِد بود و پس از پرسش از او در این مورد این شخص عنوان کرد که این کشور وجود دارد و او در آنجا متولد شده است و برای یک قرار کاری به ژاپن آمده است!.

نکته ی بسیار عجیب تر زمانی پیش آمد که با بررسی پاسپورت و مدارک او مشخص شد که این شخص چندین مرتبه به کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و انگلیس مسافرت کرده است اما در کمال تعجب مُهر پاسپورت این کشورها نیز با مهرهای اصلی آنها متفاوت بود. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی فرودگاه که واقعا سرددرگم شده بودند در ابتدا به این فکر افتادند که شاید این مرد تنها در حال انجام یک شوخی بسیار عجیب است اما مدتی بعد مشخص شد که اینگونه نیست.

بر اساس صحبت های این شخص تورِد کشوری است که مابین مرزهای فرانسه  و اسپانیا و در موقعیت فعلی حکومت محلی آندورا قرار دارد. نکته ی جالب این بود که این شخص عنوان میکرد که اندورا کشوری در آسیا و مابین هند و پاکستان است!.

وسائل این شخص شامل کیف دستی، پول، پاسپورت، مسواک، عینک و به طور کلی تعدادی وسیله ی کاملا عادی میشد.

جهان های موازی یا توطئه، مردی از تورِد

جهان های موازی یا توطئه، مردی از تورِد

ناپدید شدن

پس از این اظهارات پلیس امنیت فرودگاه با این فرض که این شخص احتمالا خلافکار است یا مشکل دیگری دارد او را در حالی که دو نگهبان نیز همراهش بودند به نزدیک ترین هتل فرستادند. پس از رزرو اتاق دو نگهبان برای اطمینان از عدم فرار این شخص مسئول مراقبت از او تا صبح شدند اما در کمال تعجب صبح روز بعد این شخص به همراه تمام وسایل شخصیش ناپدید شده بود. اتاق او در طبقه ی پنجم هتل قرار داشت و هیچکدام از پنجره ها راهی برای خروج نداشتند.

با وجود تمام تحقیقات بعدی انجام شده هرگز اطلاع دقیقی از سرنوشت این شخص بدست نیامد و در ادمه ی بررسی ها معلوم شد که نام او در فهرست اولیه مسافران هواپیما وجود نداشت، پاسپورتش که در اختیار پلیس بود ناپدید شده بود و درنهایت هیچکس حتی هویت دقیق او را نیز نمیدانست. (نام واقعی این فرد هرگز فاش نشد و اسناد موجود درمورد این حادثه بسیار ناچیز است تا حدی که بسیاری این داستان را یک اشتباه بسیار عجیب و غریب میدانند).

داستان عجیب و حقیقتا غیرقابل باور مردی از تورد برای اولین بار در سال 1955 و بوسیله ی یکی از خدمه ی فرودگاهی حاضر در حادثه فاش شد و پس از آن این موضوع تنها یک بار در رسانه های ژاپن مطرح شد و پس از مدتی به دلیل وحشت از اینکه این اتفاق میتواند یک توطئه ی عجیب بوسیله ی شوروی یا کره شمالی باشد دیگر هرگز به این حادثه ی عجیب پرداخته نشد تا تئوری های بسیار زیادی پیرامون این حادثه گردش کنند، تئوری هایی که شامل تلاش شوروی و دولت های کومونیست برای خرابکاری در هواپیما تا حتی یک جابجایی مابین ابعاد جهان های موازی را شامل میشود!.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *