مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

داستان کشف و مطالب موجود از مسکوویم موضوعی جالب است که بسیاری مدعی هستند میتواند اثباتی بر روش ساخت اجسام پرنده ی ناشناس باشد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

مسکوویم عنصری فوق سنگین از جدول تناوبی و با عدد اتمی 115 است که در سال 2003 برای اولین بار بوسیله ی گروهی از دانشمندان روسی و آمریکایی در موسسه ای در روسیه مشاهده شد و در سال 2015 به عنوان عنصری جدید در جدول تناوبی عناصر طبقه بندی شد.

مسکوویم عنصری شدیدا رادیواکتیو است و یکی از مرموزترین عناصر شناخته شده است. ایزوتوپ مسکوویم 290 نیمه عمری معادل 0.8 ثانیه دارد و در بررسی ها مشخص شده است که این عنصر شباهت های خاصی به عناصر سبک تر مانند نیتروژن، آرسنیک و آنتیمونی دارد و البته در کنار این شباهت ها خصوصیات متفاوت بسیاری نیز دارد.

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

کشف و شناسایی

اولین مشاهده ی مسکوویم به سال 2003 و در روسیه برمیگردد که گروهی 15 نفره از دانشمندان آمریکایی و روسی در موسسه ی اتمی مشترک این دو کشور به طور تصادفی نشانه هایی از وجود این عنصر را به دست آوردند. در گزارشی که مدتی بعد منتشر شد عنوان شد که این گروه از دانشمندان با بمباران آمرکیوم 243 با یون های کلسیم 48 موفق به ایجاد چهار اتم مسکوویم شده اند.

با اینحال در همان زمان نیز در گزارش این گروه از دانشندان درمورد رفتار بسیار عجیب و متفاوت این عنصر مسائلی بیان شده بود و همچنین نشان هایی از شباهت آن به عنصر تالیوم با عدد اتمی 81 بیان شده بود.

در هر صورت قرار گرفتن و شناخته شدن این عنصر به عنوان یک عنصر جدید تا سال ها بعد حاصل نشد چراکه مشاهده ی مسکوویم بسیار دشوار و سخت بود و رفتار عنصر این موضوع را دشوار تر میکرد، اما در نهایت این عنصر در سال 2015 به عنوان عنصری جدید در جدول تناوبی وارد شد و نامش به دلیل کشف در روسیه و شهر مسکو مسکوویم شد.

باب لازار و مسکوویم

یکی از جالب ترین موارد در مورد این عنصر خاص مسائلی بود که سال ها پیش از کشف آن بوسیله ی باب لازار عنوان شد. در سال 1993 باب لازار در یک مصاحبه ی تلویزیونی مدعی شد که دولت آمریکا 9 جسم پرنده ی ناشناس را از نقاط مختلف دنیا بدست آورده که حداقل یکی از آنها کار میکند.

در این میان اما باب لازار ادعای بسیار جالبی را مطرح کرد، باب لازار مدعی شد که علت اصلی شناور ماندن یوفوها و توانایی فوق العاده ی آنها در کنترل گرانش عنصر 115 جدول تناوبی است که در سامانه ای خاص در درون یوفو از آن به عنوان عامل کنترل گرانش استتفاده میشود، باب لازار مدعی بود که مسکوویم در سال 1995 به شکل ناقص استخراج شده اما همچنان امکان استخراج آن به طور پایدار وجود ندارد.

یکی از مهم ترین نکاتی که موجب شد بسیاری از حتی بدبین ترین افراد درمورد گفت های باب لازار فکر کنند مطالبی بود که او سال ها پیش از کشف مسکوویم عنوان کرد. باب لازار در این مصاحبه علاوه بر ارائه ی نکاتی درمورد این عنصر درمورد ناپایداری و ایزوتوپ های آن نیز صحبت کرد و این درحالی است که در آن زمان مسکوویم هنوز کشف نشده بود و بسیاری از گفته های باب لازار حتی تا سال های اخیر نیز اثبات نشده بودند.

باب لازار مدعی بود که یوفو ها با استفاده از مسکوویم و یکی از ایزوتوپ های این عنصر قابلیت شناور شدن در آسمان و غلبه ی بر گرانش را پیدا میکنند و با استفاده از این روش میتوان تقریبا هر جرمی را بدون صرف انرژی زیاد از زمین بلند کرده و حتی به فضا برد!

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

8 پاسخ

 1. Ali گفت:

  نمی دونم دلیل مخفی کردنشون چیه!
  تقریبا همه مردم این موضوع رو باور کردن

 2. CIA گفت:

  نوشتار جالب ی بود.

 3. سی سی یو گفت:

  ادمین مشخصه که اصلا حال و حوصله ندارید. همه چی تون مختصر و موجز. احتمالا یه کم دیگه بنالم میپوکونید مارو.

 4. Friend گفت:

  سلام و خداقوت.
  درباره این مطلب عرض نمیکنم و کلی میگم، از اونجایی که خیلی وقته این سایتو دنبال میکنم و بیشتر از ۸۰ درصد مطالبشو خوندم راستش برام سخته که در کدوم پست این انتقادو بفرستم که مربوط بهش باشه چون این مشکل در بسیاری از پستاتون یا حتی شاید همشون هست.
  تعداد زیادی از پستای شما طبق چیزایی که بنده دیدم متاسفانه بدون منبع مستقیم و بدون هیچ مرجعی هستن که به خواننده ثابت کنند این مطالب نوشته ها و ادعا ها حاصل تحقیقات و مطالعه هست. قصد توهین ندارم و کاملا حوصله و بردباری و صبر شمارو در ترجمه و مطلب گذاشتن و آپدیت نگه داشتن سایت با تمام وجود تحصین میکنم و توی این کار بهترینید، اما قبول کنین برای خواننده ای که داره مدت های زیادی مطالب شمارو دنبال میکنه یکم عجیب به نظر میرسه اگه بعدش بفهمه منبع خیلی از مطالبی که براس جذاب بودن ممکنه از یک سایت اجتماعی که هر کسی میتونه توش مطلب به اشتراک بزاره مثل ردیت باشه خب این منبع به احتمال ۷۰ درصد معتبر نیست و صرفا یک داستان غیر واقعی که منبع علمی نداره شناخته میشه ولی اگه به طور مثال در آخر مطالب جذاب شما ما ببینیم که منبع بخشی از نوشته شما به فرض مثال از گاردین هست خب بیشتر مورد قبولمونه. بنده خودم مطالب زیبای شمارو که مخاطب رو جذب میکنه برای خوندن تحصین میکنم. ولی هرگز به بیان این مطالب توی جمع‌نمیپردازم چون اگه ازم بپرسن منبع این مطالب کجاست ؟ کدوم کتاب و مقاله و‌…نمیدونم!
  به نظر مشکل میاد ولی اگه برای هر یک از پستاتون فقط هم اگه شده یک لینک بزارید که منبع اصلی رو نشون بده خیلی بهتر میشه. البته این موضوعم هست که بنده به شما اعتماد دارم و برای بار سوم میگم مطالبتون و نحوه ی نگارش و ترجمه و همه چی واقعا همه چی‌ عالیه واسه همین پیشنهاد میدم که اینجوری بهترش کنین، اینجوری مخاطباتونم از حالت منفعل و فقط خواندن در میان و خودشونم میرن دنبال موضوع خدارو چه دیدی شایدم توی مطالب به شما کمک کردن.
  این ایده از اونجایی به ذهن من رسید که وقتی میخواستم سر بعضی از مطالب خاص شما که عمدتا اونایی که کوتاه بودن و کمتر بهشون پرداخته شده بود برم توی اینترنت به بنبست میرسیدم. به نظرم اومد یک بخش ته مطلب برای منبع میتونه خوب باشه. هرچند که ممکنه مطلب تهیه شده توسط شما صرفا جمع آوری و ترجمه نباشه بلکه برداشت شما از خوندن چند متن و موضوع در اینترنت یا حتی کتاب باشه که فکر کنم اینجوریه، واسه همین اگه این روشو دارین بهتون پیشنهاد میکنم اگه صلاح میدونین یک منبع که جامع تر باشه و شما ازش استفاده کردید توی مطلب قرار بدید که این هم صحت پست و مطلب شما و هم اعتبار سایتتون رو تایید میکنه که مطالب اینجا فیک نیستن.
  بازم ممنون یک پیشنهاد ساده بود امیدوارم توهینی نکرده باشم. اگه واقعا احساس میکنین نیازی بهش نیست میتونین نادیده بگیرید. به هرحال هرجور صلاح میدونین. راستی دوباره میگم ممنون از مطالب زیباتون.

  • scpience گفت:

   سلام
   ممنون از توجه، دقت و انتقاد به جا و دقیقتون
   واقعیت اینه که نویسنده های این سایت واقعا تلاش دارن که مطالب رو بدون کم و زیاد کردن منتشر کنن و منبع خیلی از مطالب به سادگی ویکی پدیاس
   همون طور که تو بخش “درباره ی سایت” هم گفته شد خیلی از مسائل گفته شده تو بخش علوم حاشیه واقعا عجیب و غریبن و قابل اثبات نیستن ولی دلیل اصلی عدم ذکر منبع موضوع دیگه ای هستش.
   مشکل ذکر منبع رو ما تو سایت قبلی هم داشتیم که بخاطر اینکه خیلی از سایتای منبع فیلتر بودن و لینکشون توی سایت قرار میگرفت باعث شد مشکل فیلتر برای سایت ایجاد بشه.
   شما دقت کنید که سایتی که درمورد تجاوز جنسی و پورن هستش وقتی به عنوان منبع اینجا ذکر بشه چه مشکلی داره.
   نکته ی دیگه اینه که یکی از نویسنده های این سایت تسلط خیلی خوبی روی انگلیسی خصوصا تو زمینه ی گفتاری و شنیداری داره و از منابع مختلفی مثه یوتیوب هم کمک میگیره.
   ولی سعی میکنیم از این به بعد تا جایی که امکان داره منبع رو ذکر کنیم.
   بازم ممنون از انتقاد و نظر به جاتون

 5. mamad گفت:

  نیمه عمر ایزوتوپ هاشو دیدم همه در حد میکرو ثانیه بود . امگان استفاده ازش نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *