ناپدید شدن عجیب خدمه ی کشتی ام.وی جویتا

ناپدید شدن کشتی ها مسئله ای بسیار عجیب است که معمولا با یافتن آنها در اعماق دریا خاتمه می یابد، با این حال مواردی وجود دارند که در آنها نه خود کشتی بلکه خدمه ی آن ناپدید شده اند. کشتی ام.وی جویتا یکی از مرموزترین این موارد است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

تاریخچه

کشتی ام.وی جویتا یک کشتی بازرگانی با 21 متر طول و 70 تن وزن بود که دچار سرنوشتی به واقع شوم و عجیب شد. این کشتی در سال 1931 و بوسیله ی کمپانی ویلینگتون ساخته شد. در این کشتی از دو موتور قدرتمند استفاده شده بود که میتوانست کشتی و محموله ای که روی هم 70 تن وزن داشتند را به حرکت درآورد. همچنین در طراحی ام.وی جویتا از چوب و فلز به طور همزمان استفاده شده بود و همینطور در بخش انتهایی کشتی سیستمی چوب پنبه مانند نصب شده بود که غرق شدن کامل کشتی را غیرممکن میکرد. ام.وی جویتا یک کشتی بسیار کارکشته از هر نظر بود و در زمان جنگ جهانی دوم نیز به رفت آمد و جابجا کردن غذا و تجهیزات پرداخته بود، با این حال حادثه ای که برای این کشتی در سال 1955 اتفاق افتاد همچنان یکی از عجیب ترین موارد موجود در زمینه ی ناپدید شدن خدمه ی کشتی ها میباشد.

یادواره ی خدمه ی ناپدید شده ی کشتی

یادواره ی خدمه ی ناپدید شده ی کشتی

ناپدید شدن خدمه

کشتی ام.وی جویتا در ساعت 5 صبح روز 3 اکتبر 1955 بندر “آیپا” در 150 کیلومتری استرالیا را به مقصد جزایر “توکلیا” که 430 کیلومتر با بندر فاصله داشت ترک کرد، بر اساس کزارشات مدتی پیش از این کار یکی از موتور های ام.وی جویتا دچار نقص فنی شده بود اما در بندر آیپا به طور کامل تعمیر شد، با اینحال این موتور همچنان دچار نقص فنی بود و یکی از سیستم های کلاچ آن به خوبی کار نمیکرد. درنهایت کشتی با همین وضعیت راهی مقصد شد چراکه تنها با یک موتور نیز بدون هرگونه مشکلی میتوانست سفر کند.

در این سفر ام.وی جویتا 16 خدمه (یک پزشک در این خدمه بود) و 9 مسافر که سه نفر از آنها افراد دولتی استرالیا بودند را با خود حمل میکرد. بار کشتی چوب و مقادیری نفت بود و وزن کشتی در بارگیری نهایی به 60 تن رسید. بر اساس برنامه ریزی ها این کشتی سه روز پس از ترک مبدا باید به جزیره ی توکلیا میرسید. روز ششم اکتبر پیامی به مرکز امداد رسانی دریایی در بندر آپیا ارسال شد که در آن نرسیدن ام.وی جویتا به مقصد اعلام شد و جستجو ها برای یافتن کشتی آغاز شد، با وجود اینکه این کشتی دارای سیستم رادیویی بود تمام تلاش ها برای دریافت و یا ارسال پیام به آن ناکام ماند و جستجوها تا شش روز ادامه داشت. نیروی هوایی نیوزلند برای این جستجو به کمک نیروهای امداد آمد و چندین هواپیمای جستجو به منطقه اعزام کرد که این هواپیماها محیطی به وسعت 260 هزار کیلومتر مربع را جستجو کردند و درنهایت هیچ اثری از این کشتی پیدا نشد.

5 هفته بعد “جرالد داگلاس” ناخدای کشتی بازرگانی دیگری بنام “تووالا” کشتی ام.وی جویتا را 970 کیلومتر دورتر از محلی که باید میبود مشاهده کرد.  کشتی در حالتی یافت شد که 60% از بدنه ی آن در آب فرو رفته بود اما بدلیل وجود سیستم چوب پنبه ای غرق نشده بود.  پس از ورود نیروهای جستجو شواهد بسیار عجیبی در این کشتی پیدا شد. هیچ اثری از خدمه وجود نداشت، به نظر نمیرسید که درگیری ایجاد شده باشد اما در کیف پزشک کشتی یک پانسمان خونی وجود داشت. 4 تُن از محموله ی کشتی ناپدید شده بود درحالی که بقیه ی آن دست نخورده مانده بود. همچنین فرکانس رادیویی کشتی روی 2182 کیلوهرتز قرار داشت که سیگنال ارسال کمک بود اما بدلایل نامشخصی هرگز پیامی ارسال نشده بود. ام.وی جویتا سه قایق نجات به همراه داشت که هر سه ناپدید شده بودند و در عجیب ترین مورد تمام ساعت های کشتی روی 10:25 دقیقه متوقف شده بودند و سیستم اضطراری شبانه کشتی همچنان روشن بود که نشان میداد هراتفاقی افتاده در ساعات شب بوده است.

دایره بنفش محل پیدا شدن کشتی است

دایره بنفش محل پیدا شدن کشتی است

بررسی های بعدی نشان میداد که به دلیل پاره شدن سیم سیستم تقویت سیگنال پیام های رادیویی کشتی تنها تا 3.2 کیلومتر میرسیده اند و احتمالا همین مسئله موجب شده بود که پیام کمکی از این کشتی ارسال نشود. اما سوال بزرگ این بود، چه اتفاقی برای کشتی افتاده؟

در آن زمان رسانه های استرالیایی ژاپنی ها را عامل این حادثه معرفی کردند و این درحالی بود که هیچ دلیل مستندی بر این ادعا وجود نداشت و درنهایت این ادعا هرگز اثبات نشد. جستجوها برای یافتن افرادی که با قایق های نجات کشتی را ترک کرده بودند آغاز شد اما هرگز نشانی از این افراد و قایق های نجات پیدا نشد و در حالت کلی این سوال همواره مطرح بوده است که با وجود اینکه کشتی امکان غرق شدن نداشته چرا خدمه قایق های نجات را مورد استفاده قرار داده بودند؟.

یکی دیگر از مسائل عجیب در مورد کشتی ام.وی جویتا و ناپدید شدن خدمه ی آن مدتی بعد به وسیله ی یکی از ایستگاه های کنترل رادیویی فیجی بدست آمد. پس از بررسی داده های دریافتی از این ایستگاه یک سیگنال اضطراری بدست آمد که به این کشتی مربوط میشد. این سیگنال به شکل مورس ارسال شده بود و در آن جمله ی “چیزی در اطراف ماست” سه مرتبه ارسال شده بود.

با وجود گذشت سال ها از این حادثه همچنان هیچ توضیح منطقی و درستی برای غرق شدن کشتی و ناپدید شدن خدمه ی این کشتی بدست نیامده است و شواهد موجود در این زمینه نیز بسیار عجیب و غیرطبیعی هستند به شکلی که بسیاری معتقدند این کشتی بوسیله ی یوفو یا نیرویی عجیب مورد تهاجم قرار گرفته است.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *