حبس برای اختراع، آخرین شاگرد نیکولا تسلا، اوتیس کار

اوتیس کار مخترعی بسیار متفاوت از چیزی است که عموما از مخترعان انتظار داریم. او در سال های فعالیت خود پا به عرصه هایی گذاشت که در نهایت باعث زندانی و نابود شدنش شد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

اوتیس کار متولد 7 دسامبر 1904 بود که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در شغل های مختلفی به کار پرداخت اما در نهایت و به دلیل اوضاع بد اقتصادی و حال سقوط دنیا و آغاز شکل گیری پایه های جنگ جهانی دوم مجبور شد به عنوان حساب دار وارد هتلی در نیویورک شود، حادثه ای که سرنوشت او را برای همیشه تغییر داد.

اوتیس کار در آنجا با پیرمردی آرام و مرموز آشنا شد که هر روز به پرندگان غذا میداد. نام این فرد نیکولا تسلا بود (درمورد تسلا مطلبی دیگر منتشر خواهد شد). این آشنایی سرنوشت او را برای همیشه تغییر داد. تسلا در آن زمان به طور کامل از جامعه ی علمی دور شده بود چراکه ایده ی انتقال الکتریسیته بدون سیم و تنها با استفاده از محیط برای بسیاری از کمپانی های بزرگ که در حال دریافت مقادیر هنگفتی پول در تولید تجهیزاتی با سیم بودند خوش نیامد.

تسلا به اوتیس کار تمام آنچه که داشت را ارائه داد و به او عنوان کرد که دنیای فعلی هیچ یک از این ایده ها را به راحتی قبول نخواهد کرد. 12 سال پس از مرگ تسلا اوتیس کار کمپانی خود را تاسیس کرد، آنچه او در این کمپانی میساخت میتوانست سرنوشت بشر را تغییر دهد. او در سال 1956 جمعی بسیار بزرگ و متفکر از مهندسین و دانشمندان را در ساختمانی کوچک در جنوب نیویورک به دور خود جمع کرد و برای اولین بار طرحهای تسلا را در برابر دیدگان آنها قرار داد. اوتیس کار به طور رسمی تنها شاگرد نیکولا تسلا در تمام دوران حیاتش بود.

طرح ارسال شده برای ثبت

طرح ارسال شده برای ثبت

یوفو و اجسام پرنده، میراث نیکولا تسلا

بزرگترین کوشش نیکولا تسلا در علم تلاش برای استفاده از انرژیهای موجود و مجانی در طبیعت بود. نیکولا تسلا به طور کلی اعتقادی به قوانین خاصی از فیزیک نداشت. طرح بزرگ تسلا که اوتیس کار در تلاش برای ساخت آن بود به امکان ساخت جسم پرنده ای دایره شکل مربوط میشد که با استفاده از نوع خاصی از میدان مغناطیسی در اطراف خود میتوانست به پرواز درآید. انرژی مورد استفاده برای به پرواز درآمدن این جسم پرنده به وسیله ی طرحی که تسلا ارائه کرده بود تامین میشد و در آن با گردش فوق سریع قطب های یک آهنربا و قرار گرفتن آن در مجموعه ای از میدان های مغناطیسی انرژی زیادی تولید میشد.

در فاصله ی سال های 1956 تا 1960 گروه مهندسی اوتیس کار که OTC نام داشت ده ها نمونه ی کوچک از اجسام پرنده ی کروی را طراحی کردند که تعدادی از آنها بیش از 800 کیلوگرم وزن داشتند و میتوانستند تا ارتفاع بسیار زیادی بلند شوند. از مهندسین بزرگی که به همراه اوتیس کار روی این سیستم های پرنده کار میکرد میتوان به رالف رینگ اشاره کرد که در آن زمان برای یکی از کمپانی های تولید موشک در آمریکا نیز کار میکرد.

در سال 1960 اولین طرح کامل این کمپانی برای ثبت اختراع ارسال شد اما در کمال تعجب شرکت ثبت اختراع که زیرنظر نیروی هوایی آمریکا بود علاوه بر پس ندادن این وسیله مدعی عدم امکان ثبت اختراع آن شد و پس از این حادثه بود که خرابکاریهای نامشخصی در این کمپانی آغاز شد. در ابتدا آتش سوزی بزرگی باعث نابودی بسیاری از تجهیزات ساخته شده شد و پس از آن عدم پرداخت وام کمک مالی باعث ورشکستگی کامل کمپانی شد.

اوتیس کار به دلیل عدم توانایی در پرداخت قرض های بسیار زیاد خود و علاوه بر آن با حکمی که تا به امروز نیز مشخص نیست بر چه اساسی صادر شده است به 14 سال زندان محکوم شد! او پس از آزادی از زندان و در حالی که در جوامع علمی به عنوان فردی شارلاتان مطرح شد مجبور به کناره گیری کامل از کارهای خود را کرد و در 20 سپتامبر 1982 از دنیا رفت.

در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای بدست آوردن نسخه ی دقیق دست نویس های نیکولا تسلا که در اختیار او قرار داشت انجام شد اما تاکنون کسی به یافتن آنها نشده است.

حبس برای اختراع، آخرین شاگرد تسلا، اوتیس کار

حبس برای اختراع، آخرین شاگرد تسلا، اوتیس کار

دستاوردها و تئوری هایی که نیمتوان منکر آنها شد

پس از زندان شدن اوتیس کار بسیاری از دوستان و همکاران او در اقداماتی جداگانه تلاش کردند که او را از زندان آزاد کنند اما حقیقت این است که بسیاری از کمپانی های ثروتمند و همینطور سازمان های نظامی آمریکا نمیخواستند که او به کارش ادامه دهد.

رالف رینگ مدتی پس از مرگ اونیس کار در مصاحبه هایی شروع به بیان کرده آنچه برایشان اتفاق افتاده بود کرد. رینگ در این مصاحبه ها عنوان کرد آنچه که آمریکا و شوروی میگویند به طور کامل دروغ است و آنها تکنولوژی ساخت سیستم های پرنده ی خاصی را دارند که میتواند به سادگی به سرعت هایی بسیار بالا برسد و تکنولوژی واقعی این سیستم ها را از موجوداتی بیگانه بدست آورده اند.

رینگ همچنین عنوان کرد که آنها بارها موفق به ساخت وسایلی با این خصوصیت شده اند اما دولت آمریکا اجازه ی ادامه ی کار را به آنها نداده است. او در مصاحبه ای گفت: فرض کنید که میتوانسید بدون سیم انرژی ها را منتقل کنید، فرض کنید که نیازی به این همه جنگ و هزینه برای تامین سوخت های فسیلی نبود، فرض کنید که بشر میفهمید که قدرتی فراتر از انسان در همین نزدیکی است. نتایج این اتفاقات چیست؟ هیچ قدرتی مانند شوروی و آمریکا باقی نخواهد ماند، هیچ نیازی به این همه جنگ و درگیری نخواهد بود و حکومت دولت ها بر عوام تغییر خواهد کرد.

با وجود تمام تحقیقات و بررسی ها اطلاعات موجود از دستاوردهای این گروه از مهندسان تحت نظر اوتیس کار به طور کامل نامعلوم باقی مانده است و به جز معدودی از تصاویر حتی یک نمونه ی آزمایشی از کارهای آنها نیز باقی نمانده است اما رالف رینگ بارها اطمینان داده است که اگر پول و چند مهندس خوب در اختیارش قرار بگیرند میتواند تنها با استفاده از آنچه به یاد دارد نمونه ای از این وسیله ها را بسازد!.

در نهایت باید به این نکته نیز اشاره کرد که خود رالف رینگ پس از مشکلات ایجاد شده برای اوتیس کار دیگر نتوانست در کمپانی بزرگ دیگری مشغول به کار شود.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

17 پاسخ

 1. sina گفت:

  ایول دارید ادمین

 2. شادی گفت:

  چه عکسای داغونی گذاشتید. هیچیش مشخص نیست.

  • scpience گفت:

   خیلی گشتم
   از این بهتر نبود کلا
   مربوط به اوایل دهه ی 60 میلادی هستش تصاویر

 3. قیصرنژاد گفت:

  تسلا چجوری اعتماد پرنده های چاقال رو جذب میکرده که بهشون غذا بده کوف کنن؟ پرنده های اینجا که از دور آدم میبینن فرار میکنن.

 4. slim گفت:

  یکی از گلایه ها اینه که چرا همش یکی دوتا عکس ضمیمه میکنید.

  • scpience گفت:

   برای این مطلب مثلا واقعا تصویر خوبی نبود که بهتر از اینا باشه
   اما سعی بر اینه که کلا با ویدئو کلیپ و این طور مسائل کمبود مطالب جبران بشه.
   ولی حتما سعی میشه این مشکل تا حد ممکن رفع بشه.

 5. rita ora گفت:

  بیوگرافی تسلا خیلی جالبه.

 6. رهنما گفت:

  بدنبود.مطالب ترسناک ترجیح میدم.

 7. ali گفت:

  هر وقت تو وبسایت پست جدید میذارید خوشحال میشم . ولی گویا عنوان متن ها جالبتر از خودشونن!!

 8. تلما گفت:

  هیچی دارک وب نمیشه..

 9. ali گفت:

  جای شما بودم عکس جوونی های اوتیس کار و میذاشتم.

 10. مهدی گفت:

  بعضی از ایراداتی که مخاطبان سایت میگیرن برای من قابل پذیرش نیست، خب مشخصه که برای خیلی از مطالب توی این نوع موضوعات منابع تصویری و عکس های چندان زیادی وجود نداره، حتی درباره خیلی مطالب منابع متنی هم بسیار محدود هست.

 11. فربد گفت:

  ادمین یالا زود باشید راجب تسلا مطلب بذارید.

 12. mamad گفت:

  بیشتر داستان هایی که درمورد تسلا گفته میشه چرندی بیش نیست . مثلا در مورد انتقال بی سیم برق کاملا معلومه که ساختگیه . انرژی (برای ایجاد الکتریسیته) رو میشه از طریق شار مغناطیسی و یا امواج الکترومغناطیس انتقال داد . شار مغناطیسی در این مورد که کاملا منتفی هست . امواج الکترو مغناطیس هم تلفات زیادی دارن و بازده وحشتناک میاد پایین .
  اون قسمتی که میگه انرژی از طریق چرخیدن اهنربا تو میدان مغناطیسی ایجاد میشه هم نقض کننده قانون بقای انرژیه . چون مردم داستان های اسرار امیز دوست دارن این داستان ها رواج داره .

  • a.t.s... گفت:

   سلام دوست عزیز این طور که فکر میکنید نیست منظور اینکه اهن رباهای با قطب های n.sبه کمک چیزی به گردش در می اومدن و در
   ودر قسمت هایی که برای جذب این میدان با سیم پیچی که . …
   اکه سر در بیاری میدونی که ترانسفورماتور ها با جریان متناوب کار میکننن که اون جریان به مغناطیس تبدیل می گرددد .و کاملاً درسته درسته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *