مرگ اتو ران و کشفیات احتمالی آلمان نازی

مرگ اتو ران یکی از جالب ترین موارد موجود از درگیری های داخلی حکومت آلمان نازی است که در آن زمان موجب جنجال های بسیاری  شد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

اتو ران در 18 فوریه 1904 در آلمان متولد شد. اتو ران یکی از مهم ترین تئوری پردازان نژادی آلمان نازی، تاریخ شناس، نویسنده و همچنین از بزرگترین محققین آلمان نازی در زمینه ی جام مقدس که در تفکرات نژاد آریایی جایگاهی والایی داشت بود. او در سال 1931 برای انجام تحقیقات خود عازم جنوب فرانسه شد و مدت ها بر روی افسانه ها و داستان های موجود از جنگ های پیش از مسیحیت تا جنگ های صلیبی تحقیق کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که جام مقدس آریایی ها که در واقع همان جام مشهوری است که مسیح در آن شراب نوشیده نه در اورشلیم بلکه در زیر قلعه ی باستانی “مونگوئرو” در فرانسه دفن شده است.

در آن زمان اتو ران تلاش بسیاری برای کندن بخشی از این قلعه کرد اما به دلیل مخالفت دولت فرانسه موفق به این کار نشد.

مرگ اتو ران و کشفیات احتمالی آلمان نازی

مرگ اتو ران و کشفیات احتمالی آلمان نازی

اتو هران و اس اس

اتو ران با وجود اینکه دیدگاه هایی بسیار نژادپرستانه یا بهتر بگوئیم برتری طلبانه خصوصا در زمینه آریایی ها داشت در واقع از سمت مادری خود یهودی بود. او در سال 1933 و بعدها در سال 1937 دو کتاب درمورد دستاوردهای خود در فرانسه منتشر کرد که در اولین کتاب خود به احتمال دفن جام مقدس در جنوب فرانسه اشاره کرده بود و همین مطلب به سرعت نظر قدرتمندترین و عجیب ترین شخصیت آلمان نازی را به خود جلب کرد، هاینریش هیملر.

اتو ران در سال 1936 به طور رسمی به عضویت اس اس درآمد و به یکی از افراد نزدیک هاینریش هیملر تبدیل شد.

در سال 1936 تیم اتو ران تحت رهبری هیملر تحقیقات گسترده ای را در آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایسلند آغاز کرد اما مشکلات از جایی شروع شد که هیملر متوجه یهودی بودن خاندان مادری او شد. بر اساس بررسی هایی که سال ها پس از مرگ اتو ران بدست آمد او احتمالا همجنسگرا نیز بوده و حتی درموردی در یک هم اندیشی ضد نازی نیز شرکت کرده بود و در نهایت تمام این موارد باعث تبعید او به اردوگاه داخائو و اخراج او از اس اس در سال 1939 شد.

در انتهای سال 1939 اتو ران از اردوگاه کار اجباری رها شد اما مدتی بعد متوجه شد که گشتاپو در تعقیب اوست و در نهایت او مجبور به ترک آلمان و فرار به اتریش شد با اینحال تنها چند هفته بعد جسد یخ زده ی او در کوهستان سوله در اتریش پیدا شد، علت مرگ او خودکشی اعلام شد.

مدارک عجیب

اما شاید عجیب ترین نکته ای که موجب خاص شدن پرونده ی اتو ران میشود داستان نوشته های محرمانه ی اوست که در سال 1940 کشف شدند. در آن زمان هیچ کس نمیدانست مفهوم مطالب عنوان شده بوسیله ی ران چیست اما اتو ران در این نوشته ها مدعی شده بود که تیم او توانسته آثاری بسیار عجیب از حضور آریایی ها را در جنوب فرانسه کشف کند.

در ادامه ی گزارشات او مطالبی درمورد تحقیقات آلمان نازی در هند و کشورهای مرکزی آسیا نیز وجود داشت که بر اساس آنها گروه های بسیار خاص آلمان نازی که برای تحقیق به این کشورها اعزام شده بودند موفق به کشف آثار باستانی بسیار قدیمی شدند که بیانگر حضور اقوامی بسیار باستانی بود. (بر اساس دیدگاه افرادی مانند روزنبرگ و هیملر آریایی ها حاصل تکامل نبوده و از نقطه ای دیگر به زمین آمده بودند و تنها تعداد بسیار کمی از آنها در زمین رها شده و مجبور به ازدواج با زمینیان شده بودند).

از دیگر کشفیات جالب در دفترچه ی شخصی اتو ران تصاویری بود که او را در حضور آثار باستانی بسیار عجیبی نشان میداد که بسیاری از آنها تاکنون نامشخص هستند و معلوم نیست که او و تیمش این آثار را دقیقا کجا یافته اند.

به هرحال بر اساس تئوری های موجود علت اصلی مرگ و یا قتل ران وحشت آلمان نازی از امکان فاش کردن بعضی کشفیات خاص او در زمینه های باستانی و نژادی بود.

مرگ اتو ران و کشفیات احتمالی آلمان نازی

مرگ اتو ران و کشفیات احتمالی آلمان نازی

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

14 پاسخ

 1. مانی گفت:

  زیادی غیر عادیه.

 2. میلاد گفت:

  خیلی جالب بود ممنون

 3. فرخ گفت:

  سایت فعلی غیرقابل مقایسه با قبلیه هست. پیش ازین خیلی بهتر بودید. طرفداراتون بمراتب بیشتر بود. انگار روند نزولی اتخاذ کرده ید و رو به افول ید!

  • scpience گفت:

   سایت قبلی بیشتر از دو سال فعال بود در حالی که این سایت هنوز5 ماه هم نیست که فعال شده
   درمورد انتشار مطالب که میتونم بگم رو این سایت خیلی قوی تر و سریع تر شدیم و همین الانم رکورد کل مطالب سایت قبلی رو شکستیم (خیلی از مطالب سایت قبلی تو این سایت رد شدن)
   مسیر روند رو هم نه الان بلکه بعد از گذشت یک سال از فعال شدن سایت باید مقایسه کرد چون واقعا تا اینجا هیچ تبلیغی هم صورت نگرفته برای سایت

 4. Ali گفت:

  یعنی آریایی ها موجودات فرازمینی بودن؟
  جالبه!

 5. فرشیدجون گفت:

  چرا انقد همه چی مختصره اینجا.

  • scpience گفت:

   مطالب اینچنینی واقعا منبع قابل اتکایی ندارن و تو تمام منابع فقط یه اشاره ی مختصر شده…دلیل دیگم اینه خیلی از خواننده ها میخوان مطالب مختصر باشن
   در کل سعی اینه طولانی و مختصر همزمان جلو بدن!

 6. mickey mouse گفت:

  دوس داشتم بدونم چطوری فهمیدن طرف homoهست.

 7. hastia گفت:

  anomalyinfo.com
  rodulph fentz
  ی نگاهی به این مطلب بندازید ادمین. باحاله.

 8. مهدی گفت:

  دلیل اینکه میگن سایت قبلی بهتر بود رو درک نمیکنم، چی بود برتریش؟ واقعا نمیفهمم. گرچه میدونم‌ خودتم تعلق خاطر داری به اون :)) یکی دو تا پیشنهاد دارم احتمالا برای همون آیدی تلگرام که گذاشتید ارسال میکنم.
  ممنون

  • scpience گفت:

   ممنون
   حقیقت اینه بازدید و کلا بازخورد این سایت حتی بدون تبلیغ بهتر بوده

 9. elham گفت:

  بنظر من هم سایت جدیدتون خوب داره پیش میره اما قبلیه هم خیلی خوب بود زمانی که من از طریق دوستم با سایت شما آشنا شدم طی چند روز تمام مقاله هاتون رو خوندم واقعا جالب بودن
  کارتون خوبه همینطوری ادامه بدید نمیشه همیشه همه رو راضی نگه داشت

 10. v گفت:

  نوستالژیک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *