بررسی محتوای دارک وب: ریکاردو لوپز

وسواس فکری میتواند تبدیل به مسئله ای عجیب و شیطانی شود و این موردی بود که برای ریکاردو لوپز و یک خواننده ی معروف اتفاق افتاد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.
ریکاردو لوپز متولد 14 ژانویه 1975 در اروگوئه و از یک خانواده ی متوسط اجتماعی بود که مدتی بعد از تولد او به آمریکا مهاجرت کردند. در سن 10 سالگی پزشکان تشخیص دادند او دچار یک بیماری جنسی است که موجب کاهش میزان هورمون مردانگی در بدن میشود. داستان زندگی و وسواس فکری او تبدیل به یکی از معروف ترین و مشهورترین مسائل دارک وب در دهه ی 90 میلادی شد.

بیورک و ریکاردو لوپز

بررسی ها نشان میدهند که ریکاردو لوپز از سن 18 سالگی دچار مشکلات فکری و روانی شد و بر اساس گفته های پدر و مادرش دارو نیز تاثیری روی رفتارش نداشت و در نهایت پس از جدا شدن از خانواده این مسائل شدت بسیار بیشتری گرفت. وسواس های فکری خصوصا در جوامع اروپایی و غربی به دلیل آزادی های زیاد موجب مشکلاتی شده است اما مورد ریکاردو لوپز یکی از عجیب ترین و خاص ترین این موارد است. در سال 1993 لوپز دچار یک وسواس فکری عاشقانه نسبت به خواننده ی معروف ایسلندی بیورک (ژورک) شد و شروع به جمع آوری اطلاعات درمورد او کرد و حداقل 600 نامه برای او نوشت که البته برای هیچیک از آنها جوابی دریافت نکرد. پس از گذشت مدتی دیدگاه او نسبت به بیورک تغییر کرد و شروع به قرار دادن او در مکانی بالاتر از انسان کرد و در واقع شروع به پرستش این خواننده کرد. در همین زمان او شروع به نوشتن خاطرات و دیدگاه های فکری خود نیز کرد که به بیش از 850 صفحه میرسید. در واقع ریکاردو لوپز شروع به زندگی در دنیای عجیب و غریب خود کرد که شامل دیدگاه های عجیبی میشد اما شاید مهیب ترین دیدگاه او نژادپرستی بود.

بررسی محتوای دارک وب: ریکاردو لوپز

بررسی محتوای دارک وب: ریکاردو لوپز

در سال 1995 بیورک وارد یک رابطه ی عاطفی با “گلدی” که او نیز خواننده بود شد و مسئله اینجا بود که گلدی سیاه پوست بود. این مورد برای لوپز مانند نابود شدن تمام دنیا بود و موجب خشم و عصبانیت غیرقابل مهارش شد. در سال 1996 او تصمیم گرفت که انتقام خود را از بیورک بگیرد. ریکاردو لوپز به دلایل بسیاری از رنگین پوستان و خصوصا سیاهان تنفر داشت که یکی از دلایل ابن مورد مسئله ی جنسی است. لوپز در سال 1996 و پس از گذشت زمان تبدیل به انسانی با وسواس فکری بسیار شدید و دیدگاهی بسیار سنگین نسبت به جهان شد و نکته ی جالب اینجاست که لوپز به طور کلی دیدگاهی کاملا واقع بینانه به خود و اطرافیانش داشت و بارها عنوان کرد که انسانی چاق، کم هوش و ناتوان از نظر جنسی است!.

انتقام

به مدت دو هفته ریکاردو لوپز شروع به ضبط ویدئو هایی کامل از خود و مراحل کارش کرد و به نوعی شروع به ساخت یک مستند دو هفته ای درمورد خودش کرد. در این مستند 6 ساعته که تنها 2 ساعت آن منتشر شده لوپز دیدگاه ها و نظرات، سبک زندگی و مراحل ساخت دو بمب که قصد ارسال آن به کنسرت بیورک را داشت را به طور کامل ثبت کرد. مورد ریکاردو لوپز از بسیاری لحاظ موضوعی بسیار خاص است، با وجود اینکه در این مستند ضبط شده بویسله ی خودش بوضوح میتوان تغییرات روحی او را مشاهده کرد که در آن او از انسانی منطقی و کاملا عادی تبدیل به انسانی عجیب و ترسناک میشود او همواره عنوان میکند که چون بیورک را دوست دارد هرگز نخواسته با او رابطه ی فیزیکی داشته باشد. لوپز ساعت ها درمورد دیدگاه های خود صحبت میکند و به طور کلی بیشتر انسان ها را سوسک های بی ارزشی میبیند که زمین و ساختار زندگی دیگر حیوانات را نابود کرده اند و میتوان گفت از بسیاری لحاظ گفته های ریکاردو لوپز کاملا منطقی و درست بنظر میرسند و نمیتوان آنها را گفته های یک انسان دیوانه دانست اما به طور قطع میتوان گفت که او دچار مشکلات روحی و وسواس فکری شدیدی بوده.

بررسی محتوای دارک وب: ریکاردو لوپز

بررسی محتوای دارک وب: ریکاردو لوپز

اف بی ای اعلام کرد که لوپز 11 ویدئو را که به طور کلی 2 ساعت بوده ضبط کرده اما بعد ها مشخص شد که این میزان بیش از 6 ساعت بوده است. ریکاردو لوپز در نهایت دو بمب کوچک که حاوی اسید بودند درست کرده و تمام مراحل ساخت و ارسال آنها را ضبط کرد. یکی از این بمب ها به آدرس شخصی بیورک فرستاده شد و دیگری به مکانی دیگر که البته هر دو خنثی شدند، ریکاردو لوپز پس از پست کردن این دو بمب دچار فروپاشی روانی کاملا شده و در 40 دقیقه ی آخر از مستدنش موی سر و ابروهایش را میتراشد، بر روی دیوار مطالبی برای اف بی آی مینوسید و عنوان میکند که “این بهترین فرم من است”، در این برهه ی زمانی ریکاردو لوپز عجیب ترین رفتار را از خود نشان میدهد و چندین مرتبه صورت خود را رنگ آمیزی کرده و به طور کلی عدم تعادل روحی خود را به نمایش میگذارد، سپس با گفتن “لعنت به دنیا و لعنت به بیورک” و درحالی که آهنگی از بیورک در حال پخش شدن است پس از کشیدن چندین نفس عمیق خودکشی میکند.

دخالت دارک وب

پس از انتشار اخبار مرگ ریکاردو لوپز و داستان عجیب زندگیش بیورک در یک برنامه ی تلویزیونی در این مورد صحبت کرد. نکته ی عجیب اما این بود که اف بی ای هرگز به طور مستقیم اقدام به انتشار ویدئوی ریکاردو لوپز نکرده بود و این گروهی ناشناس در اینترنت بودند این که این کار را برای اولین بار انجام دادند و پس از آن به دلایل بسیاری اف بی ای هرگز اقدام به حذف کامل این ویدئو ها از اینترنت نکرد.

(هشدار: ویدئوی زیر خودکشی ریکاردو لوپز است)

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. Ali گفت:

    سلام فردین
    ممنون بابت این مطلب
    میخواستم بدونم بنظرت امکان داره یه روز دارک وب به طور کامل کنترل بشه؟
    اگه میشه در مورد رد روم هم مطلب بذار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *