آیا برخورد جسمی ناشناس کوهی در سیبری را متلاشی کرده است؟!

در هفته های اخیر اتفاق بسیار عجیبی در سیبری پیش آمده است که به نظر میرسد سعی دولت روسیه برای مخفی کردن آن ناموفق بوده است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

در هفته های اخیر اخباری مبنی بر ارسال سریع السیر تعدادی از نظامیان روسیه به دستور پوتین به منطقه ای بسیار دور افتاده از سیبری منتشر شد. بر اساس گزارشات منتشر شده ی اولیه رانش زمین موجب بسته شدن راه یک رودخانه در این منطقه شده و نیروهای نظامی تنها برای کمک ارسال شده بودند با اینحال پس از گذشت چند روز ویدئو و تصاویر عجیبی از این حادثه منتشر شد که بیانگر احتمال وجود حادثه ای دیگر است.

شرح حادثه

این حادثه در نقطه ی ای بسیار دور افتاده از روسیه که در نزدیکی مرز چین و کره قرار دارد اتفاق افتاده و در حال حاضر مشخص شده است که کوه مورد نظر به شکل عجیبی از هم پاشیده و سنگ هایی با وزن چنیدن تن وارد رودخانه شده اند.

این حادثه اولین بار در چندین شبکه ی اجتماعی و خصوصا یوتیوب رسانه ای شد و درنهایت همین موضوع موجب باز شدن پای این خبر به رسانه ها نیز گردید که در حال حاضر با بررسی تصاویر و ویدئوهای ارسالی مشخص شده است که احتمالا این کوه به دلیل برخوردی جسمی ناشناس به آن متلاشی شده است.

“الکسی ماسلوف” فرماندار منطقه ی “فرخنبیورسکی” در روسیه در این مورد عنوان کرده است: حضور نیروهای نظامی در این منطقه برای ما بسیار غافلگیر کننده بود با اینحال در حال حاضر گزارشات بیانگر از هم پاشیدن این کوه و بسته شدن مسیر رودخانه است. من معتقد هستم که برخورد یک شهاب سنگ موجب این حادثه شده است.

در حال حاضر به جز یک ویدئو و گزارشات محدود موجود هیچ اطلاعات جدیدی از این حادثه ی عجیب منتشر نشده است اما این موضوع مشخص شده است که علاوه بر نیروهای نظامی گروهی از محققین نیز مستقیما بدستور پوتین به این منطقه اعزام شده اند و تقریبا تمام مردم محلی با عنوان خطر سیل منطقه را تخلیه کرده اند.

آیا برخورد یک جسم ناشناس کوهی در سیبری را متلاشی کرده است؟!

آیا برخورد یک جسم ناشناس کوهی در سیبری را متلاشی کرده است؟!

دولت روسیه مدعی شده است که علت حادثه وجود یک شکاف قدیمی در کوه بوده که به دلایلی جابجا شده با اینحال رانش زمین خصوصا در فصل زمستان که زمین کاملا منجمد است بسیار نادر میباشد.

در هر حال در کنار این گزارش ادعاهای متفاوت دیگری نیز در این زمینه وجود دارد. بر این اساس با توجه به ادعاهای مردم محلی و البته تعدادی از افراد رده ی بالای همین استان بسیاری از افراد شهادت داده اند که در نیمه های شب شاهد نوری سبز رنگ در آسمان بوده اند که پس از مدتی محو شده و چندین دقیقه بعد صدای بسیار مهیبی نیز به گوش رسیده است و درنهایت در کنار اینکه بسیاری این حادثه را به علت برخورد یک شهاب سنگ میدانند بسیاری دیگر علت را برخورد یک جسم ناشناخته ی آسمانی میدانند.

متاسفانه با توجه به اینکه این اتفاق در سیبری و منطقه ای دور افتاده حادث شده و دولت روسیه نیز اطلاعات خاصی را منتشر نمیکند نمیتوان درمورد ماهیت واقعی آن توضیحی داد با اینحال رسانه های داخلی روسیه وجود نوری سبز رنگ در آسمان را در همان شب تایید کرده اند.

منبع: mirror

dailystar

msn

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

3 پاسخ

 1. Ali گفت:

  فردین جان یکم بی ربطه به این مطلب ولی ازت می خوام پرونده غم انگیز و وحشتناک قتل سیلویا لایکنر رو کار کنی
  مطلب واقعا عجیبیه که نشون میده حتی بچه ها هم میتونن دیوونه بشن!
  خواهش می کنم در اولین فرصت کار کن این مطلبو
  بازم ممنون

 2. مینو گفت:

  راجب دکتر جکیل و مستر هاید هم بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *