زنی در لباس قرمز، دالیای سیاه نانجینگ

قتلی ترسناک که سال ها قبل در چین اتفاق افتاد و همچنان راکد و حل نشده باقی مانده و به حدی وحشتناک بود که به دالیای سیاه نانجینگ مشهور شد. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

پرونده ی دالیای سیاه نانجینگ به حدی ترسناک و وحشتناک است که در حال حاضر وارد بخشی از فرهنگ و البته داستان های ترسناک مردم این منطقه از چین شده استکه بر این اساس در یک زمستان سرد زنی متوجه یک جعبه پر از گوشت قصابی شده شده و آنرا به خانه برد تا پخته و بخورد! و در این زمان به ناگاه شوکی مهیب به او وارد شد چراکه در میان آنچه یافته بود تعدادی انگشت دست نیز قرار داشت.

20 ژانویه 1996 و 8 ساعت پس از کشف آن زن پلیس وارد این پرونده ی عجیب شده و تنها 15 روز طول کشید تا اعضای بدن “دیائو آیکینگ” 19 ساله را بیابند، بدن او به بیش از 2000 هزار تکه تقسیم شده بود و در بسته بندی هایی مرتب و تمیز در نقاط مختلفی از نانجینگ که از خیابان ها تا نزدیکی دانشگاه را شامل میشد رها شده بود.

زنی در لباس قرمز، دالیای سیاه نانجینگ

زنی در لباس قرمز، دالیای سیاه نانجینگ

مقتول دیائو آیکینگ تنها 3 ماه بود که وارد دانشگاه شده بود و درنهایت خانواده ی او موفق شدند از یک خال کوچک روی گونه ی او هویت واقعی مقتول را تشخیص دهند. در بررسی های پلیس مشخص شد که دیائو آیکینگ از 9 روز قبل ناپدید شده بود و این ناپدید شدن به دلیل درگیری او با یکی از هم اتاقیانش اتفاق افتاده بود با اینحال در بررسی های پلیس مشخص شد که انگیزه ی قتل نمیتوانسته چنین مسائلی بوده باشد و در ادامه ی تحقیقات پلیس مشخص شد که بدن دالیای سیاه نانجینگ به شکل بسیار دقیق و خاصی تکه تکه شده بود که احتمال اینکه این کار بوسیله ی فردی عادی و بدون تجربه در این کار انجام شده باشد را بسیار کم میکرد.

در نهایت با توجه به روش تکه تکه شدن جسد پلیس یک قصاب بسیار حرفه ای و یک پزشک را تنها اشخاصی که میتوانستند چنین بریدگی هایی ایجاد کنند میدید با اینحال در آن زمان با توجه به شدت بیرحمی موجود در این پرونده پلیس از ذکر یک نکته خودداری کرد. بر اساس بررسی ها قسمت هایی از بدن دالیای سیاه نانجینگ مانند سر او چندین روز پخته شده بودند که البته این موضوع نه برای خوردن بلکه برای از بین بردن داروهای موجود در خون انجام شده بود.

در ادامه ی این حادثه ی ترسناک مشخص شد که آیکینگ لباسی قرمز به تن داشته و مدل موی او نیز مشابه پسران بوده و همین موضوع موجب ایجاد شایعه ای شد که بر اساس آن یک دیوانه او را به قتل رسانده بود که زنانی با موی کوتاه و لباس قرمز را به قتل میرساند، داستانی که در میان مردم به زنی در لباس قرمز مشهور شد.

یکی از مسائل بسیار مهمی که پلیس را متقاعد کرد که دالیای سیاه چین به دلایل شخصی به قتل نرسیده است این مسئله بود که او مدتی کمتر از 100 روز را در شهر گذرانده بود و از خانواده ای بسیار سنتی و از روستا به شهر رفته بود و بر اساس گفته های اطرافیانش دختری خجالتی و آرام بوده و همین موضوع موجب حیرت همه از قتل و نحوه ی مرگ او شد.

امروزه مشخص شده است که شک اصلی نیروهای پلیس روی گروهی خلافکار که در کار قاچاق ارگان های داخلی انسان بودند متمرکز بوده با اینحال نیروهای پلیس همواره از انتشار نتایج دقیق خود در بررسی و بازجویی اعضای این گروه ها خودداری کرده اند.

پرونده ی دالیای سیاه نانجینگ جز معدود پرونده های جنایی تاریخ مدرن چین است که به رسانه های خارج از این کشور راه پیدا کرد و علاوه بر پلیس چین سازمانی اطلاعاتی چین نیز برای حل آن وارد شد چراکه علاوه بر وحشت مردم شدت این قتل موضوعی بسیار نادر در تاریخ این کشور بود.

در آن زمان یک دانشجوی پزشکی دانشگاه نانجینگ به عنوان مظنون اصلی دستگیر شد با اینحال به دلیل نبود هرگونه سرنخ دقیق برای ایجاد پرونده ای بر علیه او درنهایت آزاد شد.

زنی در لباس قرمز، دالیای سیاه نانجینگ

زنی در لباس قرمز، دالیای سیاه نانجینگ

یکی از نکات ناراحت کننده درمورد پرونده ی قتل دالیای سیاه نانجینگ این موضوع است که پس از حدود سه ماه و با توجه به نبود هرگونه مدرک قابل اتکا و در حالی که بیش از 8 هزار مامور پلیس در حال بررسی این پرونده بودند به ناگاه این پرونده بسته شده و به طور کلی از سطح رسانه ها نیز کنار گذاشته شد تا آخرین افراد علاقه مند به موضوع دالیای سیاه نانجینگ مردمی عادی از خود چین باشند.

در حال حاضر تقریبا هیچ اطلاعات جدیدی از طرف نیروهای دولتی چین منتشر نمیشود با اینحال در سال های اخیر اتفاقات بسیار جالبی بوسیله ی افرادی که در اینترنت فعال بودنده بدست آمده است.

در سال 2008 کاربری چینی در اینترنت مطالبی مدعی شد که توانسته است روندی احتمالی برای قتل دالیای سیاه نانجینگ بیابد. این کاربر با نام کاربری “black mass” مدعی بود که آیکینگ دختری خجالتی و آرام بوده با اینحال قطعا دارای سرگرمی هایی برای خودش بوده که بر اساس تحقیقات او این دختر آرام علاقه زیادی به موسیقی راک داشته و همین موضوع میتواند سرنخ اصلی این پرونده باشد.

بر اساس ادعاهای این کاربر آیکینگ میتوانسته به وسیله ی مردی جوان و جذاب که او نیز مدعی علاقه به موسیقی راک بوده جذب شده باشد و این این فرد میتواند از افراد محلی اطراف دانشگاه بوده باشد.

ادعاهای این کاربر موجب فوران دوباره ی پرونده ی فراموش شده ی دالیای سیاه نانجینگ شد با اینحال پست های او به سرعت بوسیله ی دولت چین حذف شدند و در بررسی های پلیس مشخص شد که این پسر 26 ساله در زمان قتل آیکینگ یک کودک بوده است. به هرحال با وجود اینکه پلیس چین همچنان مدعی بررسی این پرونده است بنظر میرسد تنها قصد این نیروها مخفی کردن حوادث واقعی حادثه است تا موجب تحریک دوباره ی مردم نشود و در کنار این موضوع شایعات بسیار ترسناکی در خود چین و منطقه ی نانجینگ وجود دارد که بر اساس آن پلیس چندین جسد دیگر نیز در همان منطقه یافته است و در کنار این موضوعات یک مورد به تایید رسیده است که وحشت این پرونده را دو چندان میکند.

بر اساس بررسی های خبرنگاران مشخص شده است که جسد دالیای سیاه نانجینگ دارای تمام ارگان های خود به جز سینه ها بوده است و چنین موردی سال ها قبل نیز در چین گزارش شده بود و بنظر میرسد قاتل پس از تکه تکه کردن قربانیان خود اقدام به برداشتن سینه های آنها میکند!.

به هرحال با توجه به مخفی کاری دولت چین و با وجود گذشت بیش از 20 سال از این پرنده ی مهیب همچنان نیروهای پلیس از انتشار اطلاعات جدید درمورد این پرونده خودداری میکنند.

(در آینده به بررسی پرونده های عجیب و ترسناک دیگری از کشور چین خواهیم پرداخت).

تصویر زیر شامل بخش هایی از جسد دالیای سیاه نانجینگ میباشد و میتواند موجب ناراحتی شما شود.

کلیک

منبع: supchina

reddit

 

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

14 پاسخ

 1. Rockstar north گفت:

  مثل همیشه عالی بود

 2. behnam گفت:

  ادمین بشدت ب من حال دادی و یه روز فوق العاده ساختی.

  • scpience گفت:

   خواهش میکنم
   مام لذت میبریم اگه بتونیم حتی مقدار کمی از علایق فکری و ذهنی شما رو براورده کنیم

 3. marie antoinette گفت:

  متوجه نشدم. چه ارتباطی با راک میتونه داشته باشه

  • scpience گفت:

   ارتباطی نداره ولی علاقه ی مقتول به موسیقی راک میتونسته عامل قتل بوده باشه

 4. فرشیدجون گفت:

  china jack ripper
  که اوایل ژانویه 2019اعدام شد قربانیاش فقط زنایی بودن که لباس قرمزپوشیده بودن.البته modus operandi
  اون متفاوت بود.

 5. hashemi گفت:

  ادمین چه عکس با حالی از جسد گذاشتید. من که خیلی خوشم اومد. ازین عکسا زیاد بذارید.

 6. ali گفت:

  یاد دکتر strangeloveافتادم.

 7. # گفت:

  مث jack ripperکه بعضا ارگانهای کشته شده ها رو برمیداشت.

 8. آقای فاطمی گفت:

  قاچاقچی انسان انقد بیکارنیس که بیاد کل جسد رو قیمه قیمه کنه اونم با این همه دردسر! پس بعدش کدوم قسمت رو باید به فروش برسونه زمانی که همه چیزرو از بین برده.

 9. tavasoly گفت:

  pamela werner
  هم پرونده خوبیه ادمین.

 10. ابراهیمی گفت:

  این بهترین مقاله تون هست تا به الان .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *