بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

اخیرا اخترشناسان در خبری عجیب اعلام کرده اند که مشتری و زحل به دلایلی نامشخص در آینده ای دور حلقه های خود را از دست خواهند. حلقه هایی که تئوری هایی بسیار عجیب را شامل میشوند. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

اولین تصاویر و نکات عجیب

پس از افزایش توان بشر در ساخت تلسکوپ هایی با قدرت بیشتر همواره انسان در سعی بوده تا به نقاطی عمیق تر از فضا نگاه کند. در سال های ابتدایی قرن بیستم تعدادی از اخترشناسان در گزارشاتی مدعی حرکت اجسامی در اطراف زحل و مشتری شدند. این گفته ها مدت های زیادی ادامه داشتند و در نهایت با ساخته شدن تلسکوپ هایی که توان گرفتن تصاویری بسیار دقیق از این دو سیاره را داشتند مشخص شد که این اجسم اقمار و سنگ های بزرگی هستند که در اطراف این سیارات حرکت میکنند. (با وجود اینکه کاسینی و هوینگس بسیاری از خصوصیات سیارات زحل و مشتری را کشف کردند هیچیک موفق به ترسیم شکلی از این ناهنجاری های احتمالی نشدند).

در حالی که بنظر میرسید که این ادعاها با افزایش علم بشر و ارسال کاوشگرهای ویجر کمتر شوند اما اینگونه نشد و بعدها یکی از مهندسین بزرگ ناسا خود به مبلغ اصلی این دیدگاه تبدیل شد، دیدگاهی که بر اساس آن حلقه های زحل و مشتری میزبان فعالیت های بسیار عجیبی هستند که منجر به سوالی بسیار عجیب اما جالب میشوند، آیا به جز سنگ و قمر چیز دیگری نیز در میان حلقه های این سیارات وجود دارد؟!

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

نورمن برگران

نورمن برگران در سال های 1960 و 70 یکی از مهندسین خلاق و جوان ناسا بود که در ساخت ویجر دو نیز شرکت داشت. برگران تا پیش از ارسال تصاویر این دو کاوشگر هرگز دیدگاه های خاص در مورد وجود یوفو و اجسام پرنده ی ناشناس نداشت اما پس از ارسال اولین تصاویر از مشتری و بعدها زحل او به طور کامل تغییر کرد و مدتی بعد کتابی را به چاپ رساند که همچنان یکی از جنجالی ترین کتاب های تاریخ علم و تخیل محسوب میشود!.

کتاب برگران که “سازندگان حلقه های زحل” نام داشت درمورد تصاویری بود که از ویجر به آنها رسیده بود. بر این اساس ناسا علاوه بر مشاهده ی روزانه ی تغییرات حلقه های مشتری و خصوصا زحل (بر اساس گفته های برگران که بعدها توسط ناسا نیز تایید شد این تغییرات گاها در ثانیه اتفاق میوفتند) به طور واضح شاهد اجسامی بودند که از میان حلقه ها عبور کرده و رفت و آمد میکردند. این اجسام در ناسا هرگز سفینه یا یوفو نامیده نشدند بلکه به آنها “اجسام مغناطیسی رونده” گفته میشد و ناسا بسیاری از تصاویر اصلی این اجسام را هرگز منتشر نکرد.

گفته های برگران در آن زمان باعث خروج او از ناسا و تمسخرش شد اما پس از مدتی تعدادی دیگر از دانشمندان و اخترشناسان مشهور نیز صحبت های او را تایید کردند. در ادامه ی این فعالیت ها و با افزایش کیفیت تلسکوپ ها بسیاری از افراد علاقه مند و حتی اخترشناسان موفق به ثبت تصاویری شدند که در آن “اجسام مغناطیسی رونده” که به وضوح رگه ای از پیشران به مانند موشک های مدرن را در پشت سر خود به جا میگذاشتند وارد حلقه های این سیارات شده و خارج میشدند.

این مشاهدات تا به امروز نیز وجود دارد اما اوج تئوری پردازی و مشاهدات این پدیده ی عجیب به اوایل قرن بیست و یکم برمیگردد، جایی که حتی دانشمندان مشهور و شناخته شده نیز وارد این موضوع شدند و به دلایل خاصی تئوری های بسیار عجیبی را در این مورد مطرح کردند.

شی جالبی در مدار زحل که ناسا انرا خوک میخواند

شی جالبی در مدار زحل که ناسا انرا خوک میخواند

چیزی در میان حلقه ها

هر سیاره و جرم بزرگی در فضا نوعی خاص از امواج را منتشر میکند که دانشمندان میتوانند با تغییر فرکانس ها آنرا برای گوش های ما قابل شنیدن کنند اما در این میان امواج منتشر شده از مشتری و خصوصا زحل موضوع دیگری هستند. در سال 1982 یکی از ایستگاه های ثبت امواج فضایی در گزارشی جالب مدعی وجود امواج شناسایی نشده و عجیبی در زحل و خصوصا حلقه های این سیاره شد.

این ادعاها تا به امروز نیز ادامه دارند و پس از گذر کاوشگرهای ویجر و خصوصا کاسینی از کنار این سیارات شایعات پیرامون ماهیت این امواج بسیار بیشتر شده است و اخیرا در تصویری که با بالاترین کیفیت از سیاره ی مشتری و به وسیله ی ناسا منتشر شده بود تعدادی از علاقه مندان موفق به پیدا کردن نقطه ای سبز رنگ شدند که ناسا آنرا تنها یک نقص فنی گزارش کرد اما بسیاری این ادعا را باور ندارند.

یکی از نکات بسیار تکان دهنده ی دیگر درمورد یوفو ها و به طور کلی اجسام مشاهده شده در حلقه های مشتری و زحل اندازه ی بسیار بزرگ آنهاست. “دیوید تالبوت” با منبع قرار دادن کتاب برگران در بررسی هایی بسیار دقیق اندازه ی بسیاری از این نورها و اجرام نامشخص را تا حتی دو برابر زمین برآورد کرد که البته با توجه به اندازه ی بسیار بزرگ مشتری و زحل آنقدرها هم عظیم نیستند.

بسیاری از ایستگاه های ثبت امواج نیز در گزارشاتی درمورد امواج غیرقابل توضیح حلقه های زحل که گاه و بیگاه و بدون ماهیت از پیش تعیین شده ای تغییر میکردند گزارشاتی را ثبت کردند، هرچند بسیاری از دانشمندان دلایلی مانند برخوردهای متوالی اجرام بزرگ را دلیل این امواج میدانند.

(اولین تصویر از وجود شی خاص در میان حلقه های زحل به وسیله ی ناسا و در سال 1971 منتشر شد).(کلیپ زیر صدای ضبط شده بوسیله ی کاسینی زمان سقوط در زحل است).

قطب شمالی غیرقابل توضیح زحل

مدتی پیش از ارائه ی تئوری نسبیت به وسیله ی آلبرت انیشتن فیزیکدان دیگری بنام “گونار نوردستروم” از فنلاند به شهرت رسید (درمورد گونار نوردستروم مطلب مجزایی منتشر خواهد شد). گونار نوردستروم تئوری بسیار بسیار جالبی در فیزیک و در زمینه ی گرانش را مطرح کرد که به سرعت بوسیله ی فیزیکدانان مورد قبول واقع شد. این تئوری از بسیاری لحاظ به شدت بلند پروازانه بود و با وجود اینکه پس از وارد شدن نسبیت به وسیله ی تقریبا تمام جامعه ی علمی رها شد اما بعدها و با آغاز عصر نظریه ی ریسمان باز هم وارد دنیای فیزیک شد.

اما یکی از عجیب ترین نکات و پیش بینی های نظریه ی گونار نوردستروم بیان این موضوع است که تمام انرژی ها و نیروی های موجود در جهان در واقع از ابعاد دیگری ریشه میگیرند و برای حفظ قانون پایستگی باید قسمت هایی از عالم محل خروج این نیرو به ابعاد دیگر باشد. این تئوری بسیار عجیب در حال حاضر در بسیاری از زوایا وارد فیزیک مدرن شده است و وجود ابعادی بالاتر از جهان عادی در حاضر موضوعی پذیرفته شده در فیزیک و ریاضی است اما نکته ی جالب اینجاست که در توپولوژی همین تئوری دروازه ی خروج نیرو به ابعاد دیگر شش یا هشت ضلعی توصیف شده است.

در قطب شمالی سیاره ی زحل چیزی شبیه به طوفان وجود دارد که در کمال تعجب دانشمندان به شکلی 6 ضلعی گردش میکند و نکته ی بسیار عجیب در این مورد این موضوع است که هیچ تئوری خاصی در فیزیک امکان شکل گیری چنین شکل هندسی را بیان نمیکند. شکل موجود در قطب شمالی زحل به شکل عجیبی دقیق و میزان است که پس از کشف آن بسیاری از فیزیکدانان امکان تشکیل این شکل در یک فضای گازی را غیرممکن میدانستند.

اما جالبترین نکته این جا بود که سال ها پیش از این کشف ریاضی دان دیگری بنام “هانس ینی” در تحقیقاتی روی آب و غبار شن و با استفاده از اصوات موفق به ساختن اشکال و الگوهای هندسی خاصی شد که در آن ذرات اشکالی شش و یا هشت ضلعی را پدیدار میکردند. امروزه بسیاری از اخترشناسان بزرگ درمورد شکل هندسی خاص زحل به نتیجه ی جالب جریان بدون منبع سیالات رسیده اند.

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

نکات جالب اما در اینجا به پایان نمیرسند و به شکلی عجیب و در پس این تحقیقات دانشمندان متوجه وجود الگویی خاص در زاویه ی 19 تا 19.5 درجه ی سیارات و ستارگان شده اند. بر اساس الگوی عجیب و غریب و اثبات نشده ی خاصی بسیاری از ناهنجاری ها و اتفاقات کوبنده ی سیارات در زاویه ی 19 تا 19.5 درجه ی آنها رخ میدهد. برای مثال طوفان بزرگ مشتری که به چشم مشتری مشهور است دقیقا در این زاویه در جریان است و بسیاری از طوفان ها و لکه های ستاره ای در خورشید و دیگر ستارگان نیز دقیقا در این زاویه رخ میدهند. (تا کنون تحقیق جامعی در این مورد صورت نگرفته اما در بر اساس تئوری های موجود در فیزیک چند بعدی این زاویه میتواند محل به هم ریختگی فضایی باشد).

در نهایت در سال های اخیر در یک نتیجه گیری بسیار عجیب که قطعا بسیاری آنرا قبول نخواهند کرد عنوان شده که سیاره ی زحل یک دروازه ی خروج نیرو به ابعاد دیگر است که قطب شمالی این سیاره در واقع این دروازه ی این امر است. در ادامه ی این تئوری و با توجه به امواج متفاوت این سیاره نسبت به دیگر اجرام منظومه ی شمسی تعدادی از محققان که البته از انگشتان یک دست نیز فراتر نمیروند ادعای جالب تری را در این زمینه مطرح کردند. بر این اساس سیاره ی زحل دقیقا بمانند یک سی دی یا دی وی دی است که هدف از وجود آن انتشار امواجی خاص در عالم است، دقیقا به مانند یک ایستگاه رادیویی بسیار عظیم و قدرتمند!.

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

اقمار عجیب و جالب

به شکل جالبی زحل و مشتری اقمار بسیار جالب و عجیبی نیز دارند. برای مثال قمر “اروپا” سال هاست به عنوان یکی از نماینده های اصلی وجود حیات در زیر سطح یخ زده ی آن مطرح شده است اما در بعضی موارد نکات جالب تری نیز وجود دارند.

یکی از اقمار بسیار جالب سیاره ی زحل “لاپتوس” نام دارد. شکل ظاهری و خصوصیات خاص این قمر باعث شده بسیاری آنرا یک قمر مصنوعی بدانند!. این قمر دارای بر آمادگی بسیار عظیمی است که تقریبا تمام خط استوای آنرا در برگرفته و همچنین دارای نقطه ای بسیار بزرگ از محل برخورد یک سیارک است و همچنین دارای دقیق ترین شکل مداری ممکن نسبت به سیاره ی زحل است و تمام این موارد باعث شده به شکلی اتفاقی شباهت بسیار زیادی با ستاره ی مرگ در سری فیلم های جنگ ستارگان داشته باشد!.

لاپتوس

لاپتوس

لاپتوس

لاپتوس

از دیگر اقمار سیاره ی زحل که البته کوچک است میتوان به “پن” اشاره کرد. این جسم عظیم دارای شکل ظاهری بسیار بسیار متفاوتی است و بر اساس گزاراشت ناسا تاکنون مورد دیگری از این نوع شی مشاهده نشده است. در این میان میتوان به قمر “تارکک” نیز اشاره کرد که با وجود اینکه سال ها از کشف آن میگذرد تاکنون هیچ تصویر دقیقی از آن ارائه نشده است.

پن

پن

حقیقت این است که به نظر میرسد حوادث جالب بسیاری در این سیارات در حال رخ دادن است که البته ما متوجه بسیاری از آنها نمیشویم. در سال های اخیر و با ارائه ی تلسکوپ های قدرتمند در بازار بسیاری از منجمین آماتور کشفیات مهمی را حاصل کرده اند. یکی از این گروه های منجمین که در انگلستان فعالیت دارند در سال 2015 و در زمان رصد سیاره ی مشتری شی بسیار جالبی را ثبت کردند.

در کلیپ زیر میتوانید تصاویری از اجرام موجود در حلقه های مشتری، نور ناشناخته ی خاصی که در سال 2012 در نزدیکی مشتری مشاهده شد و همچنین شی مشاهده شده توسط گروه نجوم آماتوری را ببینید.

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

بررسی موضوعی عجیب، چیزی درمیان حلقه های مشتری و زحل

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

10 پاسخ

 1. marmar گفت:

  بابا دمتون گرم
  من کشته ی مرده ی این مطالبم

 2. بهنوش گفت:

  خیلی به مال حال دادی!

 3. golrana گفت:

  راجب دروازه جهنم هم مطلب بذارید.

  • scpience گفت:

   منظورتون همون محل عبور ماگما نزدیک سطح زمین تو قزاقستانه؟

 4. لوطی گفت:

  نورمن برگردان؟ یاد وودی کارتون اسباب بازی ها افتادیم.

 5. هلو گفت:

  my bestie..

 6. مهدی گفت:

  یکی از بهترین مطالبی که تا حالا کار کردید، فوق العاده بود.

 7. fun گفت:

  حالا این شیء کجاش عجیب بود دقیقا؟

 8. ali گفت:

  شما درمورد یوفو مطلب میگذارید ولی هیچوقت به جزییات alienنمی پردازید.

 9. محمد گفت:

  آقا از بس مطلب نداشتی فراموشت کرده بودم امشب اتفاقی یادت افتادم با بدبختی آدرس سایتتو پیدا کردم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *