شیطان و قتل های ترسناک کلیولند

از میان تمام پرونده های حل نشده قتل در آمریکا قتل های تورسو در کلیولند یکی از وحشتناک ترین آنهاست. قتل هایی که موجب شد بسیاری فکر کنند که خود شیطان در حال کشتار مردم است. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

تاریخ قتل ها

در میانه ی سال های 1930 اتفاقاتی بسیار ترسناکی در کلیولند آمریکا در حال رخ دادن بود. در این سال ها قتل های بسیار ترسناک و وحشتناکی به وقوع میپیوستند که وحشت آن به تمام ایالت سرایت کرده بود. قاتل این پرونده به حدی حرفه ای و عجیب عمل میکرد که به مرور به او لقب شیطان دادند و پس از مدتی و به دلایل بسیاری عموم مردم فکر میکردند که شاید این قتل ها کار خود شیطان است!

به طور کلی اطلاعات خاصی از انگیزه و حتی مظنونین این قتل ها وجود ندارد و سال ها تلاش پلیس در نهایت بی نتیجه ماند. با اینحال شدت عمل این قتل ها به حدی بود که تا به امروز نیز در میان پرونده های آمریکا موردی منحصر به فرد تلقی میشود.

در 15 نوامیر 1935 جسد متلاشی شده مردی در منطقه ی تورسو در کلیولند اوهایو پیدا شد. جسد او با ضربات تبر به معنای واقعی کلمه از هم پاشیده بود. مدتی بعد جسد زنی که از وسط به نیم شده بود در همان حوالی پیدا شد. تحقیقات پلیس پس از این قتل شدت بیشتری گرفت و درنهایت تعجب دو جسد دیگر که از مرگ بعضی از آنها بیش از 5 ماه میگذشت نیز پیدا شدند. مابین سال های 1935 تا 1938 جسد 18 نفر در این مکان یافت شدند که همگی به شکلی مشابه کشته شده بودند.

“الیوت نس” رئیس پلیس وقت کلیولند از این قاتل به عنوان خود شیطان یاد کرد و همین مسئله باعث شد نام شیطان در رسانه مطرح شود. قاتل هرکه بود به شکلی تصادفی قربانیان خود را انتخاب میکرد و همگی را با ضربات تبر به قتل میرساند. با وجود اینکه تنها جسد 18 نفر در این قتل ها یافت شد اما بررسی ها نشان میدهند قتل ها و اشخاص ناپدید شده ای وجود دارند که میتوانند مربوط به این پرونده باشند که در این صورت تعداد این قتل ها به بیش از 30 مقتول خواهد رسید.

 

شیطان و قتل های ترسناک کلیولند

شیطان و قتل های ترسناک کلیولند

شیطان و قتل های ترسناک کلیولند

شیطان و قتل های ترسناک کلیولند

رفتار عجیب قاتل

این سری از قتل ها که به قتل های قاتل دیوانه ی کلیولند معروف هستند از بسیاری جوانب موجب وحشت و ترس بسیاری از جمله پلیس ها شدند. یکی از ترسناک ترین مسائل، یادگاری های قاتل بود. به این معنی که در بسیاری از موارد قسمتی از اعضای بدن مقتولین ناپدید شده بود. از تمام مقتولینی که پیدا شدند تنها دو نفر شناسایی شده و بقیه هرگز شناسایی نشدند. پلیس در اقدامی جالب مردان را “جان دو” و زنان را “جین دو” معرفی کرد که این اسامی بعدها برای دیوید فینچر در ساخت فیلم هفت الهام بخش بودند.

بسیاری از مقتولین دنده یا حتی سر نداشتند و قاتل آنها را با خود برده بود. اما ترسناک ترین نکته ی این قتل ها مدتی بعد مشخص شد. در حالی که پلیس به شدت شهر و منطقه را تحت نظر داشت شخصی با نوشتن من شیطان هستم روی تقریبا هرچیزی موجب وحشت هرچه بیشتر مردم شد. به شکلی عجیب تمام کمین ها و تلاش های پلیس بی نتیجه ماند و هرگز موفق به دستگیری قاتل نشدند. این پرونده جز معدود پرونده های جنایی تاریخ آمریکاست که حتی مظنونی برای دستگیری وجود نداشت و تنها چند نفر بازجویی شده و آزاد شدند. ساختار قتل ها و عدم وجود هرگونه نشانه از قاتل باعث شد که درنهایت بسیاری از مردم به این نتیجه برسند که این قتل ها در واقع کار شیطان بوده است!

به شکل عجیبی به جز اطلاعات ناقصی از مقتولین تمام اطلاعات این پرونده به کمتر از 20 صفحه میرسد و پلیس هرگز موفق به پیدا کردن هرگونه سرنخی نشد و درنهایت داستان عجیب این قتل ها پس از آغاز جنگ جهانی دوم فراموش شد. در سال 1962 در یکی از بررسی های پرونده های حل نشده ی جنایی آمریکا داستان قتل های کلیولند به عنوان یکی از مشکل ترین و عجیب ترین ها با توجه به خصوصیات قتل ها و رفتار قاتل انتخاب شد.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

34 پاسخ

 1. migrate گفت:

  حیف که همچین افراد روانی تقریبا هیچوقت دستگیر نمیشن
  آمریکا کشور بزرگیه و وقتی با اون حجم از امکانات نمیتونن بعضی ازپرونده ها رو حل کنن باعث میشه به این نتیجه برسیم که چقدر اون قاتل دقیق و باهوش بوده و این باعث میشه آدم بیشتر بترسه

 2. sama گفت:

  ادمین راجب قتل های familyهم بذار. قاتل ش مردای جوون رونصف میکرده تو اشغالدونی مینداخته.

 3. هستیا گفت:

  ادمین میکشمتون. خییلی این مطلب رو بد نوشته ید. wikipdiaانقد خوب توضیح داده که بیا وببین.اون وقت شماها بیش از حد خلاصه کردین در واقع داستان رو نابود کردید.بعدشم یه در میون تکرار مکررات که اینا کار خود شیطون بوده!! این دیگه نهایت بلاهت رو میرسونه.

  • scpience گفت:

   کشتین مارو شما
   این متن کلا تغییر میکنه که کامل تر بشه
   ممنون از نظرتون

   • farnaz joon گفت:

    مرسی. ولی عکسی که گذاشتید همون چنتا ماسک انسانی که به دیوار آویخته شده …اوف اوف چه وحشتناکه. موزه ست؟

   • محترم گفت:

    اوووووه. چقدر نق نق میکنن کاربرها. ادمین خواستید خودم تو بازنویسی کمکتون کنم.

 4. غلام گفت:

  این مطلب خییلی جذاب تر و ترسناکتر ازین حرفاست. میشد بهتر بهش پرداخته بشه.

 5. دلبر گفت:

  مگه میشه “شخصی رو تقریبا همه چی بنویسه من شیطان م” ولی کسی ندیده باشدش!

 6. lohrasb گفت:

  فقط اونجاش که بعضی جسدهای پوکیده رو تو واگن یا مرداب پیداکرده بودند. وای… کرک و پر آدم میریزه .عکساش رو دیدم نتونستم شام که ساندویچ همبرگربود کوف کنم.

 7. دریاسالار گفت:

  اون پلیسه عکس آخری چقد چرکوئه که بدون دستکش جمجمه رو برداشته.

 8. stay tuned گفت:

  چه عجب ی نفر پیدا شد انتقاد کنه.اینجا که همه فقط تایید میکنن.

 9. فراهانی گفت:

  درود.سایت historicmysteries
  بهتر به این قضیه پرداخته.

 10. خاویار گفت:

  پ چی شد گفتید تصحیح میکنید.

  • scpience گفت:

   تا آخر هفته تصحیح میشه این مطلب ولی الحق موهای منو سفید کردید شما

 11. maniac گفت:

  ادمین چقدر ناز صحبت میکنید دوس دارم یه گاز محکم بگیرم.

 12. بهجت گفت:

  بنده تمایل دارم تو تصحیح کمک کنم. فقط آدرس ایمیل بذارید.چون ارسال از طریق تلگرام امکانپذیر نیست برام.

 13. نیلی گفت:

  ملت چه کامنت های خنده داری گذاشتن.

 14. صادق گفت:

  یه مورد از زjane doeها ی این پرونده قضیه ش حسابی ترسناکه رفیق که ازقلم انداختید. اول thigh جسد رو کشف میکنند.که روی آب غوطه وربوده. بعدش پلیس یه ساک زیر پل همون حوالی پیدا میکنه که داخلش تنه نصف شده، اون یکی thigh و پای سمت چپ جزو محتویات ش بوده. ولی جمجمه هرگز یافت نشد.

 15. صادق گفت:

  یکی دیگه شون tattooed manکه کالبدشکافی نشون داده که قاتل زنده زنده سرش رو کنده. و علیرغم خالکوبی های منحصر بفردی که داشته(cupid- helen & paul…)
  هرگز شناسایی نشد.

 16. حامی گفت:

  یکی از مظنونین dolzlیا ی چی تو همین مایه ها بوده که اعتراف کرده بود دflora polilo
  رو تو وان خونه ش جرواجر کرده. البته این فرد تحت شرایط مشکوکی فوت میشه قبل اینکه اعمالش به اثبات برسه.

 17. حقیقت گفت:

  نامه ی منتسب به قاتل که برای جراید کلیولند ارسال شد:
  u can rest easy now.
  as I have come to sunny california for the winter.I felt bad operating on those people but science must advance. I shall astound the medical profession a man with only a DC. what did their lives mean in comparison to hundreds of sick and disease twisted bodies? Just laboratory guinea pigs found on any public street. No one missed them when I failed My last case was successful. I now know the feeling of Pasteur, Thorear and other pioneers right now. I have a volunteer who will absolutely prove my theory. They call me mad and a butcher, but the truth will out. I have failed but once here. The body has not been found and never will be, but the head minus the features is buried on century Boulevard, between western and Crenshaw. I feel it my duty to dispose of the bodies as I do. It is God’s will not to let them suffer. (signed)”X”

 18. emi گفت:

  قاتل تا مدتها الیوت نس و خانواده ش رو با ارسال کارت پستال هایی با مضامین موهن هدف آزار واذیت قرار داد. نس در 54 سالگی براثر حمله قلبی فوت شد.

 19. فرح گفت:

  یکی از بهترین cold caseها. موضوع خوبی انتخاب کردید.

 20. حقیقت گفت:

  randy kraft
  رو هم بذارید.همجنسبازه و گفته شده حداقل 67 نفرو کشته. درحال حاضر 73سالشه.

 21. محترم خانم گفت:

  randy
  رو خوندم (بیوگرافی) واقعا پیشنهاد عالی بود. آی کیو بالا و دانشجوی ممتاز. یکی از قربانیان ش ،مارک هال، به بدترین شکل شکنجه کرده با فندک چشم هاش رو سوزونده.

 22. nima743 گفت:

  محتویات سایت گاها شبیه یه ساندویچ همبرگر خشمزه ست که عیبش اینه که بیش از حد ساندویچش کوچیکه برای همین در انتها آدم سیر نمیشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *