دراکولای ژاپن، تسوتومو میازاکی

ژاپن کشوری آرام، زیبا و متمدن است که قوانین بسیار خاصی در آن وجود دارند اما داستان قتل های تسوتومو میازاکی در اواخر دهه ی 80 میلادی یکی از شوم ترین حوادث این کشور بود. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

تولد و زمینه ها

تسوتومو میازاکی در 21 آگوست 1969 در توکیو متولد شد. او بدلیل یک مشکل ژنتیکی دچار نقص عوضی بسیار کوچک اما ترسناک بود که بعدها به زمینه ی فکری قتل هایش تبدیل شدند، در این مشکل خاص مچ دست های او بدون مفصل بوده و مستقیما به پنجه ی دستش وصل شده بودند که این به آن معنی است که تسوتومو میازاکی نمیتوانست تمام دستش را حرکت دهد.

در دوران مدرسه اما این مشکل برای او آنچنان که بعدها خودش مدعی شد مشکل ساز نبود. او در دوران ابتدایی و تا نزدیکی آخرین مراحل تحصیلی خود همواره نمراتی بالا داشت اما در سال های آخر تحصیل نمرات و سطح تحصیلی او به شکل شدیدی افت کردند و او از میان 56 دانش آموز تنها توانست رتبه ی 40 را به خود اختصاص دهد و به همین دلیل از راه یافتن به دانشگاه “میجی” که او قصد داشت با وارد شدن به آن زندگی خود را به عنوان معلم انگلیسی ادامه دهد بازماند.

تسوتومو میازاکی در سال 1984 برای زندگی نزد خانواده ی خود بازگشت و مجبور به زندگی در اتاق خواهر بزرگتر خود شد و با وجود اینکه خانواده ی پدری او از نسل ها قبل در کار چاپ و تولید روزنامه بودند خود او هیچ علاقه ای به این موضوع نداشت. بر اساس گفته های تسوتومو میازاکی پس از دستگیری در این دوران به دلیل نبودن علایق فکری و احساس مورد بی مهری قرار گرفتن به وسیله ی والدین او قصد خودکشی را نیز داشت.

تسوتومو میازاکی در این دوران نه از طرف پدر و مادر و نه از طرف خواهرانش هیچ توجهی را دریافت نمیکرد و تنها کسی که به او علاقه ای نشان میداد پدربزرگش بود که در سال 1988 از دنیا رفت تا میازاکی وارد برهه ای بسیار شدید از افسردگی و بیماری های روانی شود. بعدها مشخص شد که تسوتومو میازاکی برای به همراه داشتن ابدی پدربزگش مقداری از خاکستر جسد او را خورده بود.

مدتی بعد میازاکی به دلیل نگاه کردن به خواهرش در شرایطی بد دچار درگیری شدیدی با خانواده اش شد و در نهایت مجبور به ترک آن منطقه گردید.

دراکولای ژاپن، تسوتومو میازاکی

دراکولای ژاپن، تسوتومو میازاکی

قتل ها

تسوتومو میازاکی در سال های 1988 تا 1989 چهار دختر بچه را به قتل رساند، با اینحال موضوعی که پرونده ی او را بسیار جنجالی و وخیم میکرد اعمال و کارهایی بود که او روی اجساد این کودکان انجام داده بود. تسوتومو میازاکی علاوه بر تکه تکه کردن اجساد این کودکان به آنها تجاوز کرده، خون آنها را نوشیده و قسمتی از دست یکی از قربانیانش را خورده بود و تمام این جنایات در کشوری اتفاق میوفتاد که تا آن زمان تنها 3 قاتل کودک در آن دستگیر شده بودند.

در 22 آگوست 1988 و یک روز پیش از جشن تولد 26 سالگی تسوتومو میازاکی او دختر بچه ای 4 ساله بنام ماری کانو را دزدید. او پس از دزدیدن دخترک و بردن او به نقطه ای دورافتاده او را به قتل رساند و سپس به او تجاوز کرده و در نهایت با برداشتن لباس هایش جسد او را زیر یک پل رها کرد.

تا این زمان پلیس موفق به یافتن جسد ماری کانو نشده بود و تسوتومو میازاکی پس از مدتی و در حالی که جسد در حال فاسد شدن بود برای برداشتن پا و قسمتی از دست او بازگشت. (این دست و پا بعدا در کمد شخصی او پیدا شدند). او در نهایت قسمتی از استخوان های ماری کانو را سوزانده و به همراه بخشی از وسایل شخصی او برای خانواده اش ارسال کرد.

در 3 اکتبر 1988 او دختر هفت ساله ای بنام ماسامی یوشیزاوا را دزدید. تسوتومو میازاکی او را به نقطه ای خلوت در یک پارکینگ برده و به عکس برداری از بدن برهنه ی او پرداخت و سپس او را به قتل رسانده و در نقطه ای دیگر رها کرد. میازاکی این بار نیز قسمت هایی از لباس و وسایل او را برای خانواده اش فرستاد.

در 6 جون 1989 تسوتومو میازاکی دختر پنج ساله ای بنام آیکو نوموتو را دزده و بقتل رساند. میازاکی جسد او را به آپارتمان شخصی خود برده و تا دو روز به عکس و فیلم برداری از خود و این جسد در حالت های مختلف پرداخت و درنهایت زمانی که چسد رو به بو گرفتن رفت آنرا تکه تکه کرده و در نقطه ای خلوت رها کرد، او دست های این جسد را نزد خود نگه داشت و از خون و گوشت آن برای مدتی طولانی تغذیه کرد.

آخرین مورد از قتلهای میازاکی اریکا نامیو نام داشت که دختری 5 ساله بود. جسد این دختر هرگز پیدا نشد و خود میازاکی نیز هرگز مدعی قتل او نشد هرچند تصاویری از او در عکس های ثبت شده بوسیله ی میازاکی پیدا شدند.

دراکولای ژاپن، تسوتومو میازاکی

دراکولای ژاپن، تسوتومو میازاکی

دستگیری، محاکمه و اعدام

در 23 جولای 1989 تسوتومو میازاکی در حالی که قصد دزدین یک دختر بچه را داشت مورد تعقیب پلیس قرار گرفته و مجبور به فرار به شکل باپرهنه شد و پس از ساعاتی برای برداشتن ماشین خود بازگشت که بلافاصله بوسیله ی پلیس دستگیر شد. در جستجوی پلیس در اتاق تسوتومو میازاکی بیش از 5 هزار ویدئو بدست آمد که بسیاری از آنها مربوط به قربانیان او میشدند.

پس از دستگیری او و مشخص شدن عمق جنایات انجام شده شوک احساسی بسیار شدیدی تمام ژاپن را فراگرفت و بسیاری از مردم از نقاط مختلف این کشور برای حضور در دادگاه او به توکیو رفتند. بر اساس گفته های روانشناسان و تیم پلیس میازاکی از نظر هوشی در سطح متوسط قرار داشت و به طور کلی انسانی بسیار سرخورده و منحرف بود.

تسوتومو میازاکی نیز بمانند بسیاری از قاتل های سریالی پورنوگرافی را یکی از عوامل اصلی علاقه مند شدن به اعمالش معرفی کرد هرچند این گفته ها دقیقا بمانند ادعاهای تد باندی از طرف بسیاری تنها راهی برای خریدن وجهه و زمان و یا مقصر نشان دادن چیزی دیگر معرفی شد.

محاکمه ی میازاکی در 30 مارس 1990 آغاز شد و او در دادگاه بارها علت اصلی جنایات خود را مرد مورچه ای! و پورنوگرافی و البته دست معلول خود معرفی کرد و در نهایت در سال 1992 میازاکی از نظر عقلی و روحی مجنون تشخیص داده شد، با اینحال دادگاه و قاضی به هیچ وجه راضی به تغییر حکم او نبودند و در 14 آوریل 1997 او را به اعدام محکوم کردند هرچند این اعدام در سال 2001 و 2006 بوسیله ی دادگاه عالی ژاپن به تعویق افتاد.

پدر میازاکی در سال 1997 خودکشی کرد و در نهایت تسوتومو میازاکی در 17 جون 2008 به وسیله ی طناب دار اعدام شد تا یکی از فاجعه بار ترین پرونده های جنایی تاریخ ژاپن برای همیشه بسته شود.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

6 پاسخ

 1. betweenmirrors گفت:

  جالب.

 2. v گفت:

  ویکی پدیا نوشته ماحصل تجاوز پدر به یکی از خواهرانش بوده.

  • scpience گفت:

   اینو بررسی کردم بیشتر به نظر میاد شایعه باشه
   این شایعه بعد از دستگیریش به خاطر شکل دستاش منتشر شد

 3. پرنیان گفت:

  به اندازه کافی ترسناک نبود.قبلنا درنگارش نثر بهتری داشتید.

  • scpience گفت:

   به دلیل درخواست بعضی از کاربرا نمیتونیم تمام مسائل رو به طور کامل بنویسیم خصوصا در این موارد.

 4. aseman گفت:

  china jack ripper
  مطلب خوبیه. ژانویه اعدام شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *