راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

آلمان نازی در دوران حیات خود موجب ایجاد تغییرات بسیار عظیمی در زندگی بشر شد. در این میان انجمن های مخفی قسمتی عجیب از دوران حیات این حکومت است که انجمن وریل مهم ترین آنهاست. با سایت علوم اسپاینس همراه شوید.

سر آغاز

بررسی دقیق جامعه ی سفید پوست اروپا در قرن نوزدهم میلادی کاری بسیار سخت است چراکه بسیاری از مسائل تا به امروز به شکل رازی تاریک نگه داری شده است که در این میان میتوان با بررسی بعضی وقایع تاریخی تا حدودی به تاثیرات این امواج کوچک که در نهایت موجب ایجاد موج بزرگی بنام جنگ جهانی دوم شد پی برد. امپراطوری پروس که شامل آلمان امروزی میشد اصولا مملو از مردمانی بود که خود را انسان هایی بالاتر از دیگران میدانستند. این دیدگاه بستگی چندانی به رنگ پوست نداشت چراکه مردم پروس و خصوصا نواحی خاصی از آلمان با توجه به جنبه های مختلفی مانند هوش سرشار و قدرت جهانی کشورشان حتی دیگر مردمان سفید پوست را نیز پست میدانستند و معتقد بودند که مسئله ای بسیار عمیق تر در این میان وجود دارد.

راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

نژاد برتر خواهد آمد

اواسط قرن نوزدهم را میتوان اوج دیدگاه های نژادپرستی در اروپا دانست. در این سال ها کشورهای اروپایی در اوج قدرت قرار داشتند و به واقع یک تنه در حال کشیدن چرخ علم و صنعت بودند و چنین مسائلی موجب شد به مرور دیدگاه های نژادی و برتری نژادی به اوج خود برسند. در این میان در سال 1871 شاعر انگلیسی “ادوارد لیتون” کتابی با عنوان “وریل، نژادی که خواهد آمد” را منتشر کرد که در واقع رُمان بود اما در آن اشاراتی به برتری های قومی و نژادی مردمان سفید پوست و نوردیک شده بود.

سال ها پس از انتشار این کتاب بسیاری از فلاسفه و حتی دانشمندان بزرگ تاریخ با تکیه بر چنین مسائلی به آتش برتری های قومی دامن زدند. (جالب است بدانید بر اساس شواهد گاوس ریاضیدان بزرگ احتمالا فردی نژاد پرست و حتی ضد نژادهای دیگر بوده). در میان این افراد اشخاصی مانند هایدگر نیز رسما خود را نازی نامیده و به این حزب پیوستند، اما قطعا پدر معنوی فلسفه ی نازیها کسی نبود جز “آلفرد روزنبرگ”. روزنبرگ معتقد بود که تمام نژاد ها به جز نژاد شمالی حاصل تکامل هستند اما این نژاد به شکل دیگری وارد زمین شده است و این دیدگاه توسط افرادی مانند هیملر به شدن حمایت شد. در نهایت اما شالوده ی تمام این سال ها و گسترش چنین دیدگاه هایی به علاوه ی مسائل سیاسی دیگری موجب به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان شد.

اَنانربه

انجمن وریل و انانربه هردو ماهیتی یکسان دارند که هدف آنها یافتن نژاد برتر و به طور کلی ریشه های ژنتیکی مردمانی به نام آریایی ها بود. هیتلر ماموریت بررسی و تحقیق در این مورد را به هیملر سپرد. هیملر اما شخصیتی بسیار متفاوت بود و این در حالی است که شاید آلمان نازی مجموعه ای از باهوش ترین و عجیب ترین انسان ها در یک حکومت بوده است. بررسی شخصیت هیملر بدون جبهه گیری خاصی درمورد او واقعا دشوار است. او انسانی باهوش اما بسیار بیرحم بود که در دیدگاه های نژادپرستانه ی خود پا را از تمام انسان هایی که تابحال زندگی کرده اند فراتر گذاشت. هیملر تیم های تحقیقاتی بسیاری را تحت عنوان انجمنی بنام انانربه به هند، پاکستان، مصر، نپال و چین فرستاد و حتی قرار بود گروهی را عازم ایران و استان تبریز و کرمانشاه کند که این کار انجام نشد.

هدف از این تحقیقات بررسی ریشه های ژنتیکی خاصی از مهاجرت مردم آریایی بود که در کتب خاصی به آن اشاره شده بود. در کمال تعجب به نظر میرسد که پس از 3 سال تحقیقات این تیم ها به نتایجی در این زمینه رسیدند چراکه هیملر در سخنرانی در سال 1939 و مدتی پیش از آغاز جنگ عنوان کرد که آلمان نازی جام حیات بخش را یافته است. اینکه این جام حیات چه بوده مشخص نیست اما تیم های تحقیقاتی آلمان نازی به اهداف خاصی در تحقیقات خود رسیده بودند.

راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

ماریا اورسیک و انجمن وریل

در سال های به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان گروهی مخفی در برلین به شهرت رسید که به نظر میرسید مدت تشکیل آن به سال ها قبل برمیگردد و حتی مسئله ای ارثی بوده است. افراد رده بالای آلمان نازی علاقه ی خاصی به اعضا و افراد این انجمن ها داشتند و کم کم تعدادی از این افراد وارد حزب نازی شدند. یکی از مشهورترین و احتمالا با استعداد ترین این افراد دختری بنام ماریا اورسیک بود.

ماریا اورسیک دختری با ظاهری آریایی بود که ادعایی عجیب داشت، او مدعی بود که توانسته با جهانی دیگر ارتباط برقرار کند و منظور از جهانی دیگر موجوداتی با هوش و ماهیت فرازمینی و از ابعادی دیگر بود و در نتیجه ی همین ادعاها پس از مدتی ماریا اورسیک تبدیل به یکی از مهم ترین اعضای انجمن وریل شد و به مرور به جایگاه بالاتری رسید.

حقیقت این است که مدارک موجود در مورد ادعاهای دقیق این شخص و به طور کلی ماهیت و اعمال انجام شده در انجمن های مخفی آلمان نازی بسیار بسیار اندک است اما چیزی که مشخص است این موضوع است که افراد رده بالای آلمان نازی مانند شخص هیتلر و هیملر اهمیت بسیار خاصی برای این انجمن ها که بعدها تبدیل به نوعی اعتقادات مذهبی شدند قائل بودند.

هیلمر در سراسر آلمان مکان های خاصی را برای گردهمایی هایی انتخاب کرد و به مرور افراد بیشتری وارد این انجمن ها شدند. در سال 1962 در مقاله ای کوتاه عنوان شد که به طور کلی روند جنگ و تحقیقات آلمان نازی در تمام رویه ها را این انجمن ها مشخص میکردند که انجمن وریل مهم ترین آنها بود. در واقع داستان ارتباط حکومت آلمان نازی با موجوداتی فرازمینی از همین زمان شایعه شد چراکه گفته میشد ماریا اورسیک میتواند با موجوداتی از ابعاد دیگر ارتباط برقرار کند.

راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

راز بزرگ نازی ها، انجمن وریل

در همین روند در سال های پیش از آغاز جنگ داستان های بسیار عجیبی درمورد تحقیقات حکومت آلمان در قطب جنوب شنیده میشد که بسیاری از این داستان ها تا به امروز نیز ادامه دارند و بنظر میرسد که بعضی از این تحقیقات مستقیما تحت ادعاهای ماریا اورسیک درمورد وجود تمدنی باستانی در قطب جنوب انجام شده بودند.

به هرحال تابحال هیچ یک از این موارد مورد تایید قرار نگرفته و با وجود تحقیقات فراوان درمورد انجمن های مخفی آلمان نازی و خصوصا سرنوشت شخص ماریا اورسیک هیچ منبع و اطلاعات خاصی در دسترس نیست. در حالی که بسیاری معتقدند ماریا اورسیک در سال 1971 در برلین از دنیا رفته تعدادی دیگر معقتدند که او به همراه هیتلر و افراد انگشت شمار دیگری به مکان دیگری رفته اند. (این ادعاها از همان روزهای آغازین پایان جنگ با توجه به سکوت افراد رده بالای حکومت نازی درمورد سرنوشت واقعی هیتلر و خودکشی هیملر گسترش یافت).

در سال 2011 یک محقق و عکاس لهستانی در کتابی عنوان کرد که میتواند با مدارکی قوی و محکم اثبات کند هیتلر خودکشی نکرده و تمام حوادث ناشی از جنگ و … برنامه ای از پیش تعیین شده بوسیله ی نازی ها برای رفتن به ابعادی بالاتر بوده است!. (در سال های پس از جنگ جهانی دوم شایعات بسیاری درمورد تلاش سازمان های امنیتی برای دستگیری هیتلر وجود داشت).

به هرحال اثبات چنین ادعاهایی کاری دشوار است و به سادگی نمیتوان آنها را قبول کرد و به نظر میرسید این انجمن نیز مانند دیگر انجمن های مخفی آلمان نازی برای همیشه در هاله ای از ابهام باقی خواهد ماند.

scpience

علاقه مند به علوم مختلف...موسس سایت wonder237.ir سابق. (( کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب اسپاینس تنها با کسب مجوز از سایت امکان پذیر است. ذکر نام سایت الزامی است. ))

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

6 پاسخ

 1. مهدی گفت:

  عالی مثل اغلب مطالب سایت. اخیرا فیلم Fountain آرنوفسکی رو دیدم، گفته میشه این فیلم ادای دین آرنوفسکی به مکتب کابالا هست. درباره این فیلم اگر مطلبی کار بشه ممنون میشم، و به طور کلی درخواست این رو دارم که درباره کابالا بنویسید. سپاس

 2. elham گفت:

  سلام کارتون عالیه👌👌👌👍👍👍👍
  مچکرم
  یک قسمت بنظرم غلط تایپی داره”این دیدگاه توسط افرادی مانند هیملر به شدت حمایت شد”

  • scpience گفت:

   سلام…ممنون از دقتتون ولی “هیملر” درسته…
   منظورم شخص هاینریش هیملر بود.

 3. Alireza Q گفت:

  عالیه،مثه همیشه حرف نداره مطالبتون.
  ولی فردین جان حتما حداقل تو همون سایت طرفداری تبلیغ سایت رو بکنید.حیفِ بخدا مطالب به این جذابی کم بازدید بخوره

 4. scpience گفت:

  لطف داری عزیز…حقیقتش رو این سایت برخلاف قبلی هیچ تبلیغی نشده تا حالا ولی سعی میکنم تبلیغ کنم براش اگه امکانش فراهم بشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *